ANASAYFA Ankara Ankara Valiliği meteorolojik uyarı yayımladı!

Ankara Valiliği meteorolojik uyarı yayımladı!

MGM tarafından yayımlanan hava durumu raporunun ardından Ankara'da sağanak yağışların etkili olacağı öğrenildi. Ankara Valiliği de kritik bir açıklamaya yer vererek vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Valiliği meteorolojik uyarı yayımladı!

Ankara Valiliği meteorolojik uyarı yayımladı! - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 14 Haziran tarihine ait hava durumuna ait verileri 81 il için detaylı duyurdu. MGM tarafından paylaşılan hava durumu raporunda illere göre saatlik, günlük ve haftalık hava durumu bilgileri yer alırken bazı bölgelerde sağanak yağışların hakim olacağı kaydedildi. Sağanak yağışlara karşı uyarılar yapılmaya devam ederken MGM'nin yayımladığı raporda Ankara'da da sağanak yağışların etkili olacağı öğrenilirken Ankara Valiliği de yayımlanan raporun ardından kentte yaşayan vatandaşlar için 14 Haziran tarihi ile kritik uyarı yayımladı.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN METEOROLOJİK UYARI

Ankara Valiliği tarafından yapılan uyarıda 'Meteorolojik Uyarı' başlığına yer verilirken ''Ankara'da yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat'' ifadeleri yer aldı. Bununla birlikte ''Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi Ankara Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi verilerine göre; 14 Haziran Çarşamba günü yerel gök gürültülü ve etkili yağış beklendiğinden tedbirli olunmalıdır.'' denildi.

ankara.jpeg

OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKAT

Ankara Valiliği tarafından yapılan uyarıda ''Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre;
14.06.2023 Çarşamba günü Ankara'nın merkez ilçeler ile güney ve güney doğu ilçeleri, yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.'' ifadeleri yer aldı. Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı uyarıda yağışların 14 Haziran Çarşamba günü saat 09.00'da etkili olmaya başlayacağı kaydedilirken etkisini de 14 Haziran Çarşamba günü 21.00 itibariyle yitireceği vurgulandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Mamak'ta sünnet şöleni için kayıtlar başladı!

Mamak'ta sünnet şöleni için kayıtlar başladı!