ANASAYFA Ankara Ankara Valiliği'nden yarın için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Ankara Valiliği'nden yarın için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Ankara Valiliği, yarın etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağış için Başkentli vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.
Ankara Valiliği'nden yarın için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Ankara Valiliği, Başkentte etkisini gösteren yer yer şiddetli sağanak yağışlar için bir kez daha uyardı. Kentte son günlerde etkisini yoğun olarak gösteren gök gürültülü sağanak yağışın yarın(Cumartesi) günü de beklenildiğini belirten Ankara Valiliği, vatandaşları tedbir almaları konusunda uyardı.

Başkenti her gün etkisi altına alan sağanak yağışlar yerini Yaz mevsimine bir türlü bırakamazken sel baskınları da vatandaşlara zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

ankara-valiligi-f.jpg

Ankara Valiliği tarafından yapılan uyarıda "Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre; yarın(Cumartesi) öğle saatlerinden sonra ilimiz merkez ilçeleri ile kuzey ve batısında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenildiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Valilik tarafından Başkentte etkili olması beklenen sağanak yağışın geçerlilik periyodunun 15.00-23.00 saatleri olacağı da paylaşıldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ÖSYM Başkanı Erol açıkladı! ÖSYM YKS'ye hazır

ÖSYM Başkanı Erol açıkladı! ÖSYM YKS'ye hazır