ANASAYFA Ankara Ankara'da Afet Kriz Yönetiminde Medyanın Rolü Paneli! Çok sayıda isim katıldı

Ankara'da Afet Kriz Yönetiminde Medyanın Rolü Paneli! Çok sayıda isim katıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Türk İnternet Medya Birliği işbirliğinde Afet Kriz Yönetiminde Medyanın Rolü isimli panel gerçekleştirildi.
Ankara'da Afet Kriz Yönetiminde Medyanın Rolü Paneli! Çok sayıda isim katıldı

Alınan bilgiler neticesinde Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) işbirliğinde afet kriz yönetiminde medyanın rolü isimli panel gerçekleştirildi.

Bunun ile birlikte Afet Kriz Yönetiminde Medyanın Rolü isimli panel 'Medya Fark Ederse Toplumda Fark Eder' sloganı ile büyük ilgi gördü. Ankara'da gerçekleştirilen paneli çok sayıda milletvekili ve bürokrat ile basın mensubu da katıldı.

panel4-001.jpg

TİMBİR bir başkanı Süleyman Basa, açılış konuşması yaptı ve ardından ise İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Kocaeli Milletvekili Nail Çirel, Ankara Ticaret Odası Başkanı Yardımcısı Temel Aktay ve RTÜK Başkan Vekili Orhan Karataş teker teker konuşmalarını gerçekleştirdi.

PROTOKOL KONUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Süleyman Basa katılımcılara geldikleri için teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Bunun ile birlikte 11 ilde meydana gelen deprem hakkında da konuşan Süleyman Basa hep beraber ülkece mücadele ettiklerini de ifade etti. Ardından ise TİMBİR çalışmalarından ve projelerinden katılımcıları bilgilendirerek internet medyası hakkında da konuştu.

araasil.jpg

Ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Şebnem Bursalı afetlerde medyanın rolü hakkında konuştu. Kriz ve afet anlarında doğru bilginin önemli olduğuna değinen Şebnem Bursalı, dezenformasyon amaçlı bilgi akışının kesinlikle olmaması gerektiğini bir kere daha vurgu yaptı.

Sakarya milletvekili Lütfi Bayraktar ise panelde olmaktan dolayı mutlu olduğunu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren herkesi tebrik ettiğini ifade etti. Birlik ve beraberliğin üzerinde duran Lütfi Bayraktar, medyanın rolü hakkında konuşmayı da ihmal etmedi.

Ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, deprem felaketinden etkilenen Hatay için 'Hatay'ı yaşatmak Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmaktır.' ifadelerini kullandı.

Bunun ile birlikte Ato Başkan Yardımcısı Temel Aktay, afet döneminde medyanın büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Panele ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Temel Aktay, afet durumlarında medyanın önemli bir etken olduğunu afetten önce halkın bilinçlenmesi ve hazırlıklı olması gerektiğini de ifade etti.

RTÜK Başkan Vekili Orhan Karadaş ise sosyal medya için etkin düzenleme ve denetleme yapılması hakkında konuştu ve dezenformasyonun yaratacağı olumsuzluklardan uzak durulması gerektiğinin bir kere daha altını çizdi.

plaket2.jpg​​​​​​​

Açılış konuşmalarının yapılmasının ardından ise plaket takdimi gerçekleşti ve panelin ilk konu başlığı olan afetlerde haberleşmek bölümü ile program devam etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Ayaş'ta düzenlenen etkinlikte milli ve yerli tohumlar sergilendi

Ankara Ayaş'ta düzenlenen etkinlikte milli ve yerli tohumlar sergilendi