ANASAYFA Ankara Ankara'da bir şahıs panikleyince motorla dükkana girdi

Ankara'da bir şahıs panikleyince motorla dükkana girdi

Ankara'da ilginç bir kaza yaşandı. Edinilen bilgiye göre bir motosiklet sürücüsü yeni aldığı motorunu durduramayınca telefon dükkanının içine girdi.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
Ankara'da bir şahıs panikleyince motorla dükkana girdi

Günlük hayatta her hangi bir motorlu taşıt kullanırken trafik kurallarına uymak kadar soğuk kanlı olmakta büyük önem taşıyor. Ani bir telaşlanma istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Bu durumla ilgili bir örnekte Ankara'dan geldi. Çankaya ilçesinde bir vatandaş motosikletinden inmek için park etme amacıyla bir dükkanın önünde durdu. Aracını park edecekken panikleyen şahıs motorunu durduramadı ve motoru ile karşıdaki telefoncuya daldı. Herhangi bir can kaybının ya da ağır yaralanmanın yaşanmadığı olay maddi hasar ile sonuçlandı.

“NE OLDUĞUNU ANLAMADIK”

Dükkandaki esnafta başlarına gelen olaya dair yaptığı konuşmada şahsın neden bu kazaya sebep olduğunu belirtti. Söz konusu dükkanın işletmecisi “Motorcu kaldırımın üzerine çıkıp yanaşmak istedi. Aracı zorlarken hızını alamayıp içeriye daldı. Panikleyince gaz kolunu bırakamadı. Ne olduğunu anlamadık. Hemen yanına koşup motorun kontağını kapattık. Sürücünün durumunu kontrol ettik. Dalgın bir anına geldiğini ve motoru yeni aldığı için alışamadığını söyledi. Sağlık durumu iyi, dükkanda ufak tefek hasarlar oluştu” dedi.

Necatibey'de yaşanan bu kaza dikkatsizliğin ne demek olduğunu gözler önüne seren bir kaza olarak akıllarda yer edindi. Dükkanın kısa sürede eski haline gelmesi ve şahsın günlük hayatına devam etmesi bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
53 yıl sonra resmen kavrulduk! Böylesi görülmedi veriler bile şaşkın

53 yıl sonra resmen kavrulduk! Böylesi görülmedi veriler bile şaşkın