ANASAYFA Ankara Ankara'da böcek ilacından kaynaklı ölümlerde ölçüm işlemi sürüyor!

Ankara'da böcek ilacından kaynaklı ölümlerde ölçüm işlemi sürüyor!

Alınan bilgiler neticesinde Ankara'nın Keçiören ilçesinde 2 gün önce böcek ilacı nedeni ile iki kişi hayatını kaybetmişti. Şimdi ise ölçümlerin devam ettiği ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.
Ankara'da böcek ilacından kaynaklı ölümlerde ölçüm işlemi sürüyor!

Başkent Ankara'nın Keçiören ilçesinde 2 gün önce böcek ilacı nedeni ile iki kişi hayatını kaybetti. 10 kişinin ise etkilendiği apartmandaki kimyasal madde oranı da tek tek ölçüldü.

Bunun ile birlikte Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı, kimyasal biyolojik radyolojik nükleer tehditler ekipleri tamamen boşaltılan apartmandaki kimyasal madde oranını belirlemek üzere bugün cihazlar ile ölçümde bulundu.

Yapılan ölçüm esnasında ise ekiplerin sağlık sorunu yaşama riskine karşı Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri, 112 Acil ve polis ekipleri de bölgede bulundu.

Ankara'da böcek ilacından kaynaklı ölüm araştırması sürüyor: Ölçümler yapılıyor - Elips Haber

Ekipmanlar ile apartmana giren ekipler ölçüm işlemini tamamladı. Bunun ile birlikte apartmandaki kimyasal madde oranının hala yüksek olması nedeni ile ölçüm çalışmalarının devam edeceği biliniyor.

HAYATINI KAYBEDENLER OLDU

Alınan bilgiler neticesinde Keçiören'de 16 Haziran Cuma günü baş dönmesi ve bulantı başta olmak üzere kusma ve karın ağrısı şikayetleri ile ihbarda bulunan ailenin adresine sağlık ekipleri yönlendirilmişti.

Zehirlenme belirtisinin ardından ise iki kişinin hayatını kaybetti. Biri ağır 10 kişinin ise tedavi altında olduğu biliniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çubuk Belediyesi Sünnet Şöleni kayıtları uzatıldı!

Çubuk Belediyesi Sünnet Şöleni kayıtları uzatıldı!