Ankara’da Çiçekçiler Kooperatif Kuruyor

Ankara’da Çiçekçiler Kooperatif Kuruyor
Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Katılımcılara sinevizyon eşliğinde oda faaliyetleri hakkında sunum yapıldı.
Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir’in ev sahipliğinde Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, oda yöneticileri ve çok sayıda üye katıldı.

Toplantıda Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir, göreve geldikleri günden bugüne yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında sinevizyon eşliğinde detaylı bilgilendirmede bulundu.

"KURULACAK KOOPERATİF REKABET ORTAMI YARATACAK"

Aydemir, Ankara çiçekçilerinin ortak olduğu, çiçek ve çiçek malzemeleri temini yapacak bir kooperatif kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Kooperatifin kurulup gelişmesi üyelerimizin menfaatine olacak, mezat şartlarına bağlı kalmaksızın sektörümüzde etkin rekabetin gelişmesine katkı sağlayacaktır.” dedi.

"ARAÇ STICKERLARI POLİS MÜDAHALESİNİ ENGELLEYECEK"

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası tarafından hazırlanan stickerların çiçek dağıtımları sırasında polis müdahalelerinin önüne geçeceğini ifade eden Aydemir, “Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde önümüzdeki süreçte araç stickerları uygulamasına geçilecek ve esnafımızın çiçek dağıtımları esnasında kısa süreli beklemelerde yaşadığı sorunlar da bir ölçüde çözülmüş olacak.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında yurtiçi ve yurtdışı fuarlara önem verdiklerini söyleyen Aydemir, “Sektörümüzün geldiği noktayı değerlendirmek açısından fuarlar bizim için çok önemli. Bu doğrultuda 35 kişilik bir grupla 26 Şubat 2015’de Fransa’da, kasım ayında da İstanbul’da yapılacak fuara katılacağız” bilgisini verdi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de yaptığı konuşmada Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak her zaman esnafın yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini vurguladı. Başkan Yiğiner, hayata geçirilecek kooperatif ile ilgili Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası’na destek olacaklarını da sözlerine ekledi.

"REKABET ORTAMININ OLUŞMASI ŞART"

Yiğiner şöyle devam etti: “Yapmış olduğunuz iş aslında mutluluk, sevgi ve hoşgörüyü ifade eden çok zevkli, fakat bir o kadar da meşakkatli bir iş. Yani sıkıntıları da fazla. Çok emek veriyorsunuz. Ürünü bir an önce tüketmeniz gerekiyor, yoksa bozuluyor. Özellikle bazı yerlere; hastanelere çiçekleri sokamamanız önemli bir sorun. Bunun yanında mezatın tek olmasına bağlı rekabetin olmaması, istediğiniz ürünü, istediğiniz kalitede bulamamanız gibi önemli sorunlarla mücadele ediyorsunuz. Rekabetin olmadığı yerlerde bu tür dezavantajlar ortaya çıkar. Bizim bu durumu avantaja çevirmemiz gerekiyor. Bu açıdan bir, iki hatta daha fazla toptan ve dağıtıcı firmanın sektöre hizmet vermesi sizlerin elini güçlendirir ve rahatlatır. Rekabet ortamı oluşturmamız şart.”

Toplantının sonunda Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir tarafından ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’e çiçek takdim edildi.           

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.