ANASAYFA Ankara Ankara'da Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü için etkinlik düzenlendi

Ankara'da Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü için etkinlik düzenlendi

3 Temmuz Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü Ankara'da kutlandı. ÇİĞDEMİM Derneği bu güne özel Ankara'da bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara'da Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü için etkinlik düzenlendi

Ankara'da Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü için etkinlik düzenlendi - 3 Temmuz tarihi "Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü" olarak kutlanıyor. Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Çiğdem Mahallesi'nde kurulu Çiğdem Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği (ÇİĞDEMİM), 3 Temmuz Plastik Poşet Kullanmama Günü' kapsamında mahalle sakinlerine bez çanta hediye etti.

ÇANKAYA'DA BEZ ÇANTA DAĞITILDI

ÇİĞDEMİM Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Fethi Aksoy, Çiğdem Mahallesi'nde yaklaşık 20 yıldır geri dönüşümle ilgili çalışmalar yürüttüklerinin altını çizdi. screenshot-24.jpg

Mahalle sakinlerinin evde biriktirdiği plastik malzemeleri toplayarak, geri dönüşüme kazandırdıklarını aktaran Başkan Aksoy, "Dernek olarak zaman zaman mahallede özel günlere yönelik kampanyalar yapıyoruz. Geçen sene atık azaltma haftasında bir etkinliğimiz oldu. Bugün de '3 Temmuz Plastik Poşet Kullanmama Günü' kapsamında farkındalığı artırmak istedik." şeklinde konuştu.

screenshot-26.jpg

PLASTİK POŞET KULLANIMINI EN AZA İNDİRMEK AMAÇLANIYOR

Plastik poşet kullanımını en aza indirmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Aksoy, "Bugün boyunca atıklarını getiren komşularımıza hazırladığımız bez çantaları ücretsiz veriyoruz. Günün anlamını kendilerine anlatarak plastik poşet kullanmamalarını sağlıyoruz." dedi.

screenshot-25.jpg

Mahallelinin de bu amaca katkı sağlamasından memnun olduklarını dile getiren Başkan Aksoy, her bir mahalle sakinine teşekkürlerini iletti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Ankara'da Kızılcahamam Belediyesinin Sünnet Şöleni için başvurular başladı!

Ankara'da Kızılcahamam Belediyesinin Sünnet Şöleni için başvurular başladı!