ANASAYFA Ankara Ankara'da Kurban Bayramı trafiği havadan denetlendi!

Ankara'da Kurban Bayramı trafiği havadan denetlendi!

9 gün olarak açıklanan Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikle milyonlarca vatandaş da seyahat etmek üzere yollara çıktı. Yaşanan yoğunluk Ankara'da güvenlik ekiplerince havadan görüntülendi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara'da Kurban Bayramı trafiği havadan denetlendi!

Ankara'da Kurban Bayramı trafiği havadan denetlendi! - 2023 yılı 28 Haziran tarihi ile idrak edilecek olan Kurban Bayramı'nda vatandaşlar 9 günlük tatil yapma hakkı elde etti. 9 günlük bu tatili fırsat bilenler ise tatil planlarını hazırlayarak 24 Haziran tarihi ile yollara koyuldu. Trafik yoğunluğu artarken Başkent Ankara'da da ekipler denetimlerini hızlandırdı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Havacılık Dairesi Başkanlığı, kara yollarında trafik güvenliğinin sağlanması, meydana gelebilecek kazaların önüne geçilebilmesi için helikopterle denetim yaptı.

GÖLBAŞI'NDAN HELİKOPTER HAVALANDI

Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Havacılık Daire Başkanlığı heliportundan kalkan helikopterin yüksek çözünürlüklü kamerası, kural ihlali yapan sürücülerin tespitini kolaylaştırdı. Ankara-Samsun kara yolunda emniyet kemeri takmayan, şerit ihlali yapan, seyir halinde telefonla konuşan sürücüler ve uygunsuz halde yük taşıyan tırlar, helikopterdeki trafik polisi tarafından yer ekibine bildirildi. Kural ihlali yapan araç sürücülerine kara yollarındaki kontrol noktalarında durdurularak ceza yazıldı.

ankara.jpg

Uçuşun yapıldığı sıralarında Ankara - Samsun kara yolunda araç sayısı fazla olmasına rağmen trafiğin normal hızda ilerlediği görüldü. Ekipler ise trafik kurallarına uyulması ve emniyet kemerinin de önemine dikkati çekti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da gerçekleşecek Sanayide Kadın Eli projesine ilişkin protokol imzalandı

Ankara'da gerçekleşecek Sanayide Kadın Eli projesine ilişkin protokol imzalandı