ANASAYFA Ankara Ankara'da metro istasyonu şelaleye döndü!

Ankara'da metro istasyonu şelaleye döndü!

Ankara'da etkili olan sağanak yağış Ankaralı vatandaşlara zor anlar yaşatmaya devam ediyor. Son olarak sağanak yağışın etkisiyle Sıhhiye Metro İstasyonu'nu su bastı. Şelaleye dönen metro istasyondaki yolcular, görevliler tarafından tahliye edildi.
Ankara'da metro istasyonu şelaleye döndü!

Ankara'da etkili olan sağanak nedeniyle birçok ilçede su baskınları meydana geldi. Vatandaşlar sel sularını kovalarla tahliye etmeye çalıştı.


METRO İSTASYONU ŞELALEYE DÖNDÜ


Su baskınlarından nasibini alan Sıhhiye Metro İstasyonu'nu ise adeta şelaleye döndü. İstasyondaki yolcular, görevliler tarafından tahliye edildi.

goruntu-ankara-metrosundan-istasyon-selaleye-16020029-2616-o.jpg


ANKARA VALİLİĞİ'NDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


Ankara Valiliği, Başkentteki şiddetli yağışın etkisini sürdüreceğini belirterek bir duyuru yayımladı.


Yağışlar hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Ankara Valiliği, yarın kent genelinde 13.00 ile 21.00 arasında gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Bununla birlikte yaşanan yağışın olası sel ve su baskınına neden olabileceğinin bilgisini de verdi.


Ankara Valiliği tarafından 'Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden alınan son verilere göre sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın ilimiz genelinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anından kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.' paylaşımı yapıldı.

mgm-fgfgfg.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi Ankara Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi verilerine göre ise; 12 Haziran Pazartesi günü kuvvetli yağışların devam etmesi beklendiğinden tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2023 DGS geç başvuru tarihi ve ücreti nedir?

2023 DGS geç başvuru tarihi ve ücreti nedir?