ANASAYFA Ankara Ankara'dan ekmeğe zam açıklaması geldi! Ankara'da ekmek fiyatları ne kadar oldu?

Ankara'dan ekmeğe zam açıklaması geldi! Ankara'da ekmek fiyatları ne kadar oldu?

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ankara'dan yaptığı açıklamada ekmek zammına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'da ekmek fiyatları ne kadar oldu?
Ankara'dan ekmeğe zam açıklaması geldi! Ankara'da ekmek fiyatları ne kadar oldu?

Ankara'dan ekmeğe zam açıklaması geldi! Ankara'da ekmek fiyatları ne kadar oldu?-Ülkemizde artan döviz kuru maliyetlerinden dolayı zam haberleri gelmeye devam ediyor.
Döviz kuru ve maliyetlerdeki artışlar gıda ürünlerine de yansırken pek çok ilde ekmek fiyatlarında artışa gidildi.

Sofraların vazgeçilmezi ve temel gıda olan ekmek fiyatlarının arttığı dönemde son olarak Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan da bir açıklama geldi.
Ankara'daki federasyon merkezinde açıklamalarda bulunan İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarının bu ay itibarıyla 7 ile 7,5 lira arasında olacağını belirtti.

"EKMEK 10 TL OLMAYACAK"

Başkent Ankara'dan bir zam haberi gelip gelmeyeceği de merak edilirken zam haberini duyuran Balcı, "Fırıncılıkla ilgisi olmayan, dernek adı altında olan kişiler 'ekmek 10 lira olacak' şeklinde söylemlerine devam ediyorlar. Yaptığımız çalışmalara göre, ekmek fiyatının 10 lira olması söz konusu değildir. Azami kilogram fiyatı 25 lira olan bir ekmeğin 35,5 lirayı geçmeyeceğini öngörüyoruz. 35,5 liranın üzerine çıkmayacağını düşünüyorum." dedi.

"İLLERE GÖRE FARKLILIK GÖSTEREBİLİR, 35 LİRANIN ÜZERİNE ÇIKMAYACAK"

Ardından ekmeğin 7 ile 7,5 lira arasında olacağını belirten Balcı, "Bazı illerde 200 gram ekmek 7 lira olarak uygulanırken, bazı illerde 210 gram ekmek 7,5 lira olarak uygulanacak. Bu durum illere göre farklılık gösterebilir, ancak 200-220 gram arasında değişebilir. Esnafımız bu fiyat farkını mümkün olduğunca minimum seviyede tutmaya çalışırken sektörün zorluklarını aşmak için çaba sarf ediyoruz. 200 gram ekmek 7 lira olduğunda kilogram fiyatı 35 liraya denk gelir. Eğer 210 gram 7,5 lira olursa bu da 35,5 lira olur. 220 gram olursa ise 34,5 lira olur. 35,5 liranın üzerine çıkmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kesin bir fiyat vermem doğru olmaz, ancak 35 liranın üzerine çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Öte yandan geçtiğimiz ay Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısında Ankara'da 200 gram ekmeğin 7 liradan satılması kararı oy çokluğuyla kabul edilmişti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kira sınırında yeni sistem! Yüzde 25 sınırı uzatılıyor mu?

Kira sınırında yeni sistem! Yüzde 25 sınırı uzatılıyor mu?