Ankaralı 'Göktürk Teknesi' Örnek Oldu

Ankaralı 'Göktürk Teknesi' Örnek Oldu
Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın Gölbaşı’nda turizmi geliştirmek amacıyla Mogan Gölü’ne indirdiği “Göktürk” adlı tekne, Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.
Fırat Nehri üzerinde turizmi geliştirme projesi kapsamında bir tekne imal etmek isteyen Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Siverek’ten Gölbaşı Belediyesi’ne ait olan tekneyi görmek için geldi. Göktürk’ün imalatçısı firma ile de görüşen Erkal, Fırat’ta yüzdürmeyi planladıkları tekne için Gölbaşı Belediyesi’nin yaptırdığı tekneyi örnek alacaklarını belirtti. Günübirlik olarak Siverek’ten gelen Erkal, Göktürk’ü inceleyip, Mogan Gölü üzerinde geziye çıktı.


“GÖKTÜRK” ÖRNEK BİR PROJE

Gölbaşı Belediyesi’ne ait olan tekneyi örnek alıp benzerini de Fırat Nehri üzerinde turizmi geliştirmek amacıyla yaptıracaklarını belirten Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, “Gölbaşı Belediyesi’ne ait olan bu tekne örnek bir projedir. Gölbaşı’nı ziyaret edenlere Mogan’da gezme imkanı sunmuştur. Biz de Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ‘nin desteği ile Atatürk Barajı Havzası’nda bulunan Fırat Nehri üzerindeki 70-80 kilometrelik bir alanda turizmi geliştirmek amacıyla bir tekne imalat edeceğiz. İmal edeceğimiz tekne için örnek olarak Gölbaşı Belediyesi’ne ait olan tekneyi inceliyoruz” dedi.      

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.