ANASAYFA Ankara Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yılkı atları objektife yansıdı

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yılkı atları objektife yansıdı

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yılkı atları otlanırken görüntülendi. Görüntüler resmen bölgenin sembolü haline geldi.
yazar
Haber Merkezi
Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yılkı atları objektife yansıdı

Ankara'nın Beypazarı ilçesine bağlı yayladaki yılkı atları kameranın objektifine yansıdı. Bunun ile birlikte ilçenin Karaşar ve Ahlatlık bölgeleri başta olmak üzere Nallıkaşı bölgelerinde yılkı atları otlanırken görüntülendi.

Karaşar Mahallesi Muhtarı ise yılkı atlarının yaylaların birer simgesi haline geldiğini ifade etti.

Atları yaz kış sürekli takip ettiklerini ifade eden Karaşar Mahallesi Muhtarı yazın kendilerini ve taylarını çok iyi beslediklerini şimdi sağlık durumlarının dahi iyi olduğunu ifade etti.

Koşmanın, özgür olmanın tadını çıkaran yılkı atları doğal yaşam ve doğal hayatın bir parçası haline geldi. Ankara'nın Beypazarı ilçesinde objektiflere yansıyan yılkı atları çevredeki vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gördü.

Yılkı atları - YENİ ASYA

YILKI ATLARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Objektiflere yansıyan görüntüler adeta kartpostallık manzaralar ortaya çıkardı. Bununla birlikte belli zamanlarda görülen yılkı atları ziyarete gelen kişiler tarafından da yoğun ilgi görürken Beypazarı gerek yerli gerek ise yabancı turistlerin uğrak noktası haline geliyor.

Ankara'nın turistik açıdan en çok tercih edilen mekanları arasında bulunan Beypazarı yılkı atları ile adından çokça söz ettirdi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *