ANASAYFA Ankara Ankara'nın büyülü mekanı Mavi Göl!

Ankara'nın büyülü mekanı Mavi Göl!

Bayramın gelmesini az bir süre kala birçok vatandaş Ankara'da nerelerin gezileceğini merak ediyor. İşte Ankara'nın büyülü mekanlarından biri haberimizin devamında..
Ankara'nın büyülü mekanı Mavi Göl!

Ankara gerek tarihi güzelliği gerek ise doğa güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran illerin başında yer alıyor. Bunun ile birlikte Ankara'da yaşayan vatandaşlar ya da Ankara'ya yerli ve yabancı turist olarak gelen vatandaşlar nerelerin gezileceğini merak ederken bizler de bu haberimizde araştırdık ve sizler için derledik..

Mavi Göl
MAVİ GÖLDE BİRÇOK AKTİVİTE BULUNUYOR

Merkeze yaklaşık olarak 12 kilometrelik uzaklığı ile bilinen Mavi Göl en çok tercih edilen piknik alanlarının başında geliyor. Bunun ile birlikte 2005'te Bayındır Barajı'nın düzenlenmesi ile oluşmuş göle suyun renginden dolayı Mavi Göl ismi verilmiştir.

Mavi Göl

Ayrıca göl çevresinde yürüyüş alanı ve at maneji başta olmak üzere çocuk oyun parkları, marina, iskeleler ve spor alanları da bulunuyor.

ZİYARETÇİLERDEN MAVİ GÖL YORUMU

Mavi Gölü ziyarette bulunan birçok kişi ise gerek doğa yürüyüşü gerek ise spor alanları ile bu alanı çok beğendiklerini ifade ediyor. Bunun ile birlikte birçok ziyaretçi, Mavi Göl'de piknik alanlarını tercih ettiklerini ve memnun kaldıklarını da ifade ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Polatlı'da kurban çadırları nereye kuruldu?

Ankara Polatlı'da kurban çadırları nereye kuruldu?