Ankara'nın Çamlıcası Cumhuriyet Kulesi olsun önerisi!

İstanbul'da açılan Çamlıca Kulesi'nin ardından Ankara için de vericilerin toplandığı bir kule ihtiyacı gündeme gelmişti. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçirören'deki Cumhuriyet Kulesi'nin bu işlevi görebileceğini belirterek "Ankara’nın silüetini bozan televizyon vericilerini Cumhuriyet Kulesi’nde toplayabiliriz" dedi.
Ankara'nın Çamlıcası Cumhuriyet Kulesi olsun önerisi!

Hürriyet yazarı Deniz Gürel, geçen hafta Ankara için bir verici kulesi gerektiğini ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın daha önceden bu konuyla ilgili adım attığını belirtmişti. Deniz Gürel bugünkü yazısında Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un kendisini arayarak Cumhuriyet Kulesi önerisinde bulunduğunu ifade etti. 

CUMHURİYET KULESİ ANKARA'NIN VERİCİ SORUNUNU ÇÖZER

İşte Deniz Gürel'in yazısından ilgili bölüm:


Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok “Deniz Bey Ankara’da Çamlıca Kulesi var zaten” diyerek söze başlayan Altınok, şöyle devam etti:

“Şentepe ve Dikmen’deki televizyon vericileri yazınızda belirttiğiniz gibi Ankara’nın genel görüntüsünü bozuyor. Ankara’mıza da yakışmıyor. Keçiören’de Cumhuriyet Kulesi inşaatımız devam ediyor. Pandemi olmasaydı içinde bulunduğumuz yılın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışını yapacaktık. Bazı önceliklerimiz pandeminin yarattığı yeni duruma göre yeniden düzenlendiği için açılışı önümüzdeki seneye bıraktık. İlçe belediyesini bırakın Büyükşehir Belediyesi için bile çok büyük olan bu projeyi tamamlarken, Ankara’nın silüetini bozan televizyon vericilerini Cumhuriyet Kulesi’nde toplayabiliriz. Yeni bir kule yeni bir maliyet demek. Hem devletimizi bu maliyetten kurtarırız hem de Ankara’ya hizmet etmiş oluruz. Yetkililer buyursun gelsin, eğer teknik olarak olabiliyorsa Cumhuriyet Kulesi’yle Ankara’nın bu sorununu çözmüş olalım.”

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.