ANASAYFA Ankara Ankara'nın önemli mimarisi Devlet Resim ve Heykel Müzesi!

Ankara'nın önemli mimarisi Devlet Resim ve Heykel Müzesi!

Ankara kültürel yansıması ile ön plana çıkan bir şehir. Bunun ile birlikte hangi müzelerin gezileceği de merak edilirken Devlet Resim ve Heykel Müzesi en çok rağbet gören müzelerin başında bulunuyor.
Ankara'nın önemli mimarisi Devlet Resim ve Heykel Müzesi!

Gerek doğası ile iç içe olan yapısıyla gerek ise kültürel mimari ile ön plana çıkan Ankara'da birçok müze bulunuyor. Bu müzeler arasında yer alan Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi gerek Ankaralı vatandaşların gerek ise yerli ve yabancı turistlerin tüm dikkatini çekmeyi başardı.

Atatürk'ün isteği ile dönemin ünlü mimarlarından Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından bu müze kurulmuştur.

DEVLET RESİM VE HEYKEL MÜZESİ | Kültür Portalı

Bunun ile birlikte müze 1927 yılında açılmış diğer sanat dallarına nazaran yeni tanışık olduğumuz resim ve heykel sanatçılarının izlerini yansıtmıştır. Özellikle resim ve heykel sanatçılarına ait eserlerin Resim ve Heykel Müzesi'nde yer alması da ziyaretçilerin gönlünü mest ediyor.

Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi - Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi Yorumları - Tripadvisor

Devlet Resim ve Heykel Müzesi Ankara'nın Altındağ ilçesinin Ulus semtinde yer alıyor. Namazgah tepesi'nde bulunan Sanat Müzesi ve Kültür Merkezi 6 Nisan 1980 tarihinde hizmete girmiştir. O günden bu yana Resim ve Heykel Müzesi Ankara'da en çok ziyaret edilen müzelerin başında bulunuyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın kültürel mirası Etnografya Müzesi!

Ankara'nın kültürel mirası Etnografya Müzesi!