ANASAYFA Ankara Ankara'nın saklı cenneti Şeyh Hamamı

Ankara'nın saklı cenneti Şeyh Hamamı

Alınan bilgiler neticesinde Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan Şeyh Hamamı hem misafirlerine şifa dağıtıyor hem de eşsiz manzara ile adeta büyülüyor.
Ankara'nın saklı cenneti Şeyh Hamamı

Ankara Şeyh Hamamı, Ankara'nın kalbinde yer alan tarihi bir hamam olarak da biliniyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde eşsiz bir kültürel deneyimi de sunan hamam ayrıca turizm merkezi olarak da biliniyor. Ankara'nın saklı cenneti Ankara Şeyh Hamamı tarihi arka planı ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

ŞEYH HAMAMI HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Kızılcahamam Belediyesi | Gezilecek Yerin Detay

Şeyh Hamamı terimi alınan bilgiler neticesinde geleneksel bir Türk hamamını ifade ederken yüzyıllardır kullanılan bir hamam olarak da biliniyor. Ayrıca adını 14. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun önde gelen isimlerinden olan İslam Alimi Şeyh Bedrettin'den almıştır. Yüzyıllar boyunca Ankara'da önemli bir kültüre ev sahipliği yapan Şeyh Hamamı aynı zamanda sosyal konum olarak da biliniyor.

ANKARA KIZILCAHAMAM YUKARIKİSE KÖYÜ

Bunun ile birlikte insanları rahatlatmak başta olmak üzere sosyalleştirmek ve kendini arındırmak için geldikleri tek adres Ankara'da bulunan Şeyh Hamamıdır. Kızılcahamam'a 18, Güvem'e 2 kilometre uzaklıktaki Şeyh Hamamının kaplıcalarının Haçlı Seferleri sırasında Alman ordusu tarafından yapıldığı da ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor. Bunun ile birlikte hamamı ziyarete gelen birçok kişi ise huzur aldıklarını ve hamamı çok sevdiklerini de her fırsatta dile getiriyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB'den Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı

ABB'den Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı