ANASAYFA Ankara Ankara'nın tarihi ve kültürel hazinesi Beypazarı Sokakları

Ankara'nın tarihi ve kültürel hazinesi Beypazarı Sokakları

Kurban Bayramı'na az bir süre kala Ankaralı vatandaşlar gezilecek yerleri araştırmaya koyuldu. Ankara Beypazarı ise dikkat çekmeye devam ediyor.
Ankara'nın tarihi ve kültürel hazinesi Beypazarı Sokakları

Beypazarı Ankara'nın en turistik ilçelerinden biri olurken Roma döneminde bilindiği üzere İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan çok önemli bir tarihi geçit yoludur.

İlçe Osmanlı Devleti'nin toprak rejimi ve askeri sisteminin bel kemiğini oluşturuyor. Pek çok eski uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Beypazarı'na mutlaka gitmenizi öneririz.

Beypazarı gezilecek yerler: Konakları ile meşhur Beypazarı… - Seyahat haberleri – Sözcü

Özellikle Ankara'nın ilçesine bağlı olan Beypazarı semercilik ve demircilik başta olmak üzere dokumacılık ve yemenicilik ile ünlüdür.

Her yıl Haziran ayının ilk haftasında geleneksel tarihi evler ve el sanatları başta olmak üzere havuç ve güveç festivali de yine Beypazarı'nda düzenlenmeye devam ediyor.

Beypazarı'nın tarihi yerleri dışında yine yöresel yemekleri de tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ederken bazlama ekmeği ve Beypazarı Kurusu da yoğun ilgi görüyor.

Beypazarı İsmi Nereden Gelir, Anlamı Nedir? Beypazarı İsminin Hikayesi Merak Uyandırdı! Beypazarı kaç yılında kuruldu, Nerede, Nasıl Gidilir? - Ankara Yaşam Haberleri

Beypazarı Ankara'ya bağlı bir ilçe olduğu için gerek Ankaralı vatandaşlar gerek ise yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sık bir şekilde ziyaret ediliyor.

Yaşayan Müze ve Alaaddin Camii başta olmak üzere Beypazarı Evleri ve Kelebek Vadisi Tabiat Parkı da görülmeye değer.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Merkez Bankası'nın faiz kararı kredi kartındaki faiz oranlarına yansıdı!

Merkez Bankası'nın faiz kararı kredi kartındaki faiz oranlarına yansıdı!