ANASAYFA Ankara Ankara'ya giriş noktaları ve kilit kavşakta trafik yoğunluğu yaşanıyor

Ankara'ya giriş noktaları ve kilit kavşakta trafik yoğunluğu yaşanıyor

Kurban Bayramı tatilinin bitecek olması nedeniyle dönüş yolculuğunda olanlar trafik yoğunluğunu artırdı. Kilit kavşak olarak bilinen Kırıkkale ve Ankara'ya giriş noktalarında trafik yoğunluğu devam ediyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara'ya giriş noktaları ve kilit kavşakta trafik yoğunluğu yaşanıyor

Ankara'ya giriş noktaları ve kilit kavşakta trafik yoğunluğu yaşanıyor - Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek üzere seyahat edenler 3 Temmuz Pazartesi günü mesainin başlayacak olması nedeniyle yollara düştü. Tatilden dönen vatandaşlar yurdun hemen her noktasında trafiğin artmasına neden oldu. Kurban Bayramı tatilinin son gününde dönüş yolculuğu nedeniyle, kilit kavşak olarak adlandırılan Kırıkkale ve Başkent Ankara'nın giril noktalarında trafik yoğunlaştı. Akşam saatlerinin yaklaşması ile birlikte trafik yoğunluğu atarken ekipler de sahaya indi.

aa-20230702-31574018-31574015-bayram-tatilinin-son-gununde-kilit-kavsak-kirikkalede-trafik-yogunlugu.jpg

BAYRAM DÖNÜŞÜ TRAFİK KİLİTLENME NOKTASINA GELDİ

Bayram tatilini şehir dışında geçirenlerin dönüş yolculuğu hız kesmeden devam ediyor. Pazartesi günü mesai başlangıcına yetişmek isteyenler 2 Temmuz sabahı erken saatlerde yollara koyuldu. Ulaşımda 43 ilin bağlantı noktasında yer alan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu arttı. Özellikle Kırıkkale - Ankara kara yolundaki yoğunluk nedeniyle araçlar trafikte yavaş ilerlemeye devam ediyor.

aa-20230702-31574018-31574016-bayram-tatilinin-son-gununde-kilit-kavsak-kirikkalede-trafik-yogunlugu.jpg

Başkente dönmek üzere yola çıkan sürücüler, şehrin giriş ve ana yollarında trafik yoğunluğu oluşturdu.

EKİPLER DENETİME DEVAM EDİYOR

Trafiğin aksamaması için çaba gösteren polis ekipleri, emniyet şeridini gereksiz yere kullanan ve kural ihlali yapan sürücülere cezai işlem uygularken trafik yoğunluğunun 2 Temmuz gecesine kadar devam etmesi bekleniyor.

aa-20230702-31574074-31574071-ankaraya-giris-noktalarinda-bayram-donusu-yogunlugu-yasaniyor.jpg

Kara yolları ekipleri tatil öncesi trafiğin aksamaması için Kırıkkale - Ankara ve Kırıkkale - Kayseri kara yolundaki bazı kavşakları geçici olarak kapatırken başkentteki şehirler arası yollarda da trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Ankara - Samsun yolunda, öğleden sonra trafik yoğunluğu artarken trafik ekiplerince, Çalışkanlar kontrol noktasında durdurulan araçların gerekli belgeleri kontrol ediliyor. Ekipler İstanbul Yolu, Eskişehir Yolu gibi şehir girişlerindeki denetim noktalarında da kontrollerine devam ediyor.

aa-20230702-31574074-31574070-ankaraya-giris-noktalarinda-bayram-donusu-yogunlugu-yasaniyor.jpg

Ekipler rutin kontrolleri sırasında sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda da uyarmaya devam ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Aracı olanların tadını kaçıran zam! Bundan böyle 250 TL ödeyeceksiniz

Aracı olanların tadını kaçıran zam! Bundan böyle 250 TL ödeyeceksiniz