ANASAYFA Ankara ASKİ kurban atıklarının su ve yağmur hatlarına atılmaması için Ankaralıları uyardı

ASKİ kurban atıklarının su ve yağmur hatlarına atılmaması için Ankaralıları uyardı

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte ekiplerden uyarılar da art arda geldi. Tüm birimler bayram için hazırlıklarını tamamlarken ASKİ'den de bayramı Ankara'da geçirecek olan vatandaşlar için bir uyarı geldi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ASKİ kurban atıklarının su ve yağmur hatlarına atılmaması için Ankaralıları uyardı

ASKİ kurban atıklarının su ve yağmur hatlarına atılmaması için Ankaralıları uyardı - Ankara'nın su ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına devam eden Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) geçtiğimiz günlerde kentte etkili olan sağanaklarda sahaya inmiş ve yaşanan olumsuzlukları gidermek üzere canhıraş çalışmıştı.

ASKİ'nin kentteki su baskını ve taşkınlarla mücadelesi devam ederken ASKİ Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları kurban atıkları konusunda uyardı.

ASKİ'DEN ANKARALILAR İÇİN UYARI

ASKİ tarafından yapılan açıklamada, kurban atıklarının dere yatakları ile atık su ve yağmur suyu hatlarına atılmaması, vatandaşların bu konuda duyarlı ve dikkatli olması gerektiği bildirildi. Başkent Ankara'nın dört bir yanındaki kanalizasyon hatları, mazgallar ve dere yataklarının periyodik bakım ve temizliklerinin yapıldığı belirtilen açıklamada "Sokaklardaki mazgalların bazılarının sökülerek içlerine inşaat atıklarından evsel atıklara kadar her türlü çöpün atıldığını tespit ediyoruz. Kurban atıklarının kanallara atıldığına tanık oluyoruz. Başkentlileri kurban atıklarını dere yatakları, mazgallar, atık su ve yağmur suyu hatlarına atmamaları konusunda duyarlı olmaya ve hassasiyet göstermeye davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

— ASKİ Genel Müdürlüğü (@askiankara) June 24, 2023

Açıklamada, ayrıca bayram boyunca su kullanımında tasarrufa dikkat edilmesi istenirken bu kapsamda vatandaşların bilinçlenmesi istendi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Gençlerbirliği 2023 - 2024 sezonu kombine bilet fiyatları belli oldu!

Gençlerbirliği 2023 - 2024 sezonu kombine bilet fiyatları belli oldu!