ANASAYFA Ankara Başkent Ankara'da Kurban Bayramı namazı kalabalıkla kılındı

Başkent Ankara'da Kurban Bayramı namazı kalabalıkla kılındı

Kurban Bayramı bugün idrak ediliyor. Başkent Ankara'da da çok sayıda vatandaş, Kurban Bayramı namazını Hacı Bayram Veli Camisi, Melike Hatun Cami ve Kocatepe Camisi'nde kıldı. Camilerde yoğunluk yaşandı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Başkent Ankara'da Kurban Bayramı namazı kalabalıkla kılındı

Başkent Ankara'da Kurban Bayramı namazı kalabalıkla kılındı - İslam alemi 28 Haziran tarihi ile Kurban Bayramı'nı idrak etmeye başladı. Kurban Bayramı'nın idrak edildiği bu gün de sabah namazı için vatandaşlar camilere akın etti. Başkentte Kurban Bayramı namazını kılmaya gelen vatandaşlar Melike Hatun Cami, Hacı Bayram Veli Camisi ile Kocatepe Camisi'nde kalabalık oluşturdu.

screenshot-33.jpg

Sabahın erken saatlerinde sokaklarında bayram namazı hareketliliğinin yaşandığı başkentte, vatandaşlar camileri doldurdu. Bazı vatandaşların çocuklarıyla gittiği bayram namazı sonrasında Ankaralılar, bayram sevincini birbirleriyle kucaklaşarak yaşadı.

HUTBE OKUNDU

Farklı ülkelerden Müslümanların da geleneksel kıyafetleriyle camilere geldikleri görüldü. Namazın ardından vatandaşlara çikolata ve şeker ikramında bulunuldu. Hutbede çevre temizliğine hassasiyet konusunda uyarıda bulunuldu. Bayram hutbesinde, kurbanların eziyet edilmeden kesilmesi, kesim işleminin ehil kişiler eliyle gerçekleştirilmesi, çevre temizliğine gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

screenshot-31.jpg

Hutbede, anne baba başta olmak üzere vatandaşların sevdiklerini ziyaret etmesi, hastaların hayır dualarının, yaşlıların gönüllerinin alınması, vefat eden yakınların kabirlerinin ziyaret edilip onlara dualar edilmesi ve çocukların hediyelerle sevindirilmesi istendi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
28 Haziran Çarşamba Ankara'da hava nasıl olacak?

28 Haziran Çarşamba Ankara'da hava nasıl olacak?