ANASAYFA Ankara Başkentin sembolü Ankara Kalesi'nde yapılacak aktiviteler listesi!

Başkentin sembolü Ankara Kalesi'nde yapılacak aktiviteler listesi!

Ankara'nın en önemli sembollerinden biri olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ankara Kalesi, arama motorlarının sık sık konu aldığı yerler arasında bulunuyor. İşte haberimizin devamında..
Başkentin sembolü Ankara Kalesi'nde yapılacak aktiviteler listesi!

Ankara'nın en önemli sembolleri arasında yer alan Ankara Kalesi'nde yapılacak olan aktiviteler de merak söz konusu oldu. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde kalenin içinde nelerin yapılabileceği ve giriş ücretinin olup olmadığı da gerek Ankaralılar gerek ise Ankara'yı ziyarete gelen kişiler tarafından sıkça soruluyor.

Ankara Kalesi - Vikipedi

ANKARA KALESİNDE GEZİLECEK YERLER

Ankara Kalesi, Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunan tarihi bir kale olarak biliniyor. Bunun ile birlikte her ne kadar karenin inşaat tarihi bilinmese de tarihi ve stratejik öneme sahip olduğu biliniyor. Sizler de kaleyi ziyarete geldiyseniz sadece kale içerisindeki bölümleri gezmek dışında arkeolojik kazıların yapıldığı ve tarihi eserlerin keşfedildiği yerleri de orada görebilirsiniz.

Bunun ile birlikte Ankara Kalesi çevresinde birçok el sanatı atölyesinde bulunuyor. Bu atölyeler geleneksel Türk el sanatlarının yaşatılması adına sergileniyor. Ayrıca doğal taş dükkanları ve Pilavoğlu Han'da yine kalenin yakınlarında bulunan yerlerden biridir.

Ankara Kalesi çevresinde doğal taşlar ile yapılmış takılar ve süs eşyaları satan dükkanlar da yer alıyor. Ankara Kalesi'nin yakınlarında bulunan Panorama Müzesi Kurtuluş Savaşı'nın önemli anlarını anlatan büyük bir müzedir.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çubuk Belediyesi açıkladı! Çubuk'u temiz bir yaşamın adresi yaptık

Çubuk Belediyesi açıkladı! Çubuk'u temiz bir yaşamın adresi yaptık