Başkent'te CHP'liler Halkbank'a Ayakkabı Kutusu Fırlattı

Başkent'te CHP'liler Halkbank'a Ayakkabı Kutusu Fırlattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri ve vatandaşlar, 17-25 Aralık tarihlerini Yolsuzluk Haftası ilan ettiklerini açıklayarak, Halkbank Kızılay Ticari Şubesi girişine ayakkabı kutuları fırlattı.
Halkbank önünde toplanan kalabalık adına basın açıklaması yapan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "17-25 Aralık sadece Türkiye'de değil, dünya tarihine geçecek bir iktidarın bakanlar kurulunun üçte biri, bir devleti nasıl soyuyor." dedi. Tekin, “Olacak 17 Aralık sürecinin yürümemesi için ciddi operasyonlar yapıldı. Ne yazık ki TBMM konuşulmaması için benzer operasyonların orada da yapıldığını görüyoruz. Ama şunu herkesin bilmesi gerekiyor; CHP var oldukça bu çetelerle bu yolsuzluk yapanlara hesap sormak CHP’nin boynunun borcu olacaktır.” diye konuştu.

Bu haftayı; kirli siyaset olmasın, siyaset kirli işlere bulaşmasın, taşmasın diye 'Yolsuzluk Haftası' ilan ettiklerini açıklayan Tekin, “Bunu da bilbordlarla ilan edecektik. Medyada çeşitli kuruluşlarda olduğu gibi havuz reklam şirketleri, çete reklam şirketleriyle karşı karşıya geldik. Biz 17 Aralık’la ilgili bir bilbord hazırlamak istiyoruz dediğimizde, ortalama piyasa değeri bir lira iken bize 5 lira fiyat verdiler. Evet kabul ediyoruz dedik. Aradan 48 saat geçtikten sonra 17 ve 22 Aralık boş yer alamadıklarını söylediler. Ama CHP her türlü çare üretilecek etkinliğe sahip bir siyasi parti. Bugünden itibaren ayın 25’ine kadar Türkiye coğrafyasının tamamında gençlerimiz, kadınlarımız ayaklı billboard olarak dolaşacaklar.” açıklamasını yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na çağrıda bulunan Tekin, “Sayın Başbakan ‘kardeşim de olsa kolunu keserim demişti’ ya Sayın Başbakan, kimsenin kolunu kesme. Eğer bu konuda rahatsızlığınız varsa kol kesmeye kalkışır sönmez parlamento niye artık onsuz gelmiş olacak.” dedi.  
“GELİN TEMİZ SİYASETİ HAYATA GEÇİRELİM”

Tekin, Başbakan'a, “Gelin geniş çaplı bir yolsuzluk yasası çıkaralım. Öyle bir şey yapalım ki dünyanın en gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi bizde de hiç kimse hasta, yetimin hakkını yemesin. Siz de 17 Aralık gibi meselelerle karşı karşıya gelmemiş olursunuz ve kimsenin de kolunu kesmemiş olursunuz. Sizin de hayatınızı kolaylaştırmak için yapılacak tek bir şey var; gelin temiz siyaseti hayata geçirelim.” önerisini iletti.

Açıklamanın ardından, istifa eden 4 bakanı temsilen, CHP Gençlik Kolları üyeleri kısa bir gösteri düzenledi. Gösteride, temsili 4 bakanın isimleri zikredildi. Temsili Zafer Çağlayan, “Saatimi 17 Aralık’a ayarladım.” dedi.      

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.