ANASAYFA Ankara Bayram tatilinde Ankara'da ziyaret edilebilecek yaylalar hangileri, nerede?

Bayram tatilinde Ankara'da ziyaret edilebilecek yaylalar hangileri, nerede?

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması ile birlikte Ankara'da kalacak olan vatandaşlar günlük gezi rotası oluşturmak üzere araştırmalarına başladı. Ankara'da doğal hayatın tadını çıkarmak isteyenler için ziyaret edilebilecek yaylaları derledik.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Bayram tatilinde Ankara'da ziyaret edilebilecek yaylalar hangileri, nerede?

Bayram tatilinde Ankara'da ziyaret edilebilecek yaylalar hangileri, nerede? - İslam alemi 28 Haziran tarihinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması ile birlikte seyahat planlarını hazırladı. Bayram tatilinin başlaması ile birlikte Ankara'ya gelen ya da Ankara'da kalmayı tercih edenler de tatili değerlendirebilmek üzere gezi planı hazırlıyor.

aa-20230627-31534241-31534237-ankaradaki-yaylalar-ziyaretcilerini-bekliyor.jpg

ANKARA'DA GÖRÜLECEK YAYLALAR

Ankara'da doğa ile iç içe vakit geçirmek ve şehrin gürültünden uzaklaşmak isteyenler için kentte günübirlik ziyaret edilebilecek yaylaları ''Haberankara.com'' olarak derledik. Hem yaz tatili hem de bayram tatilinin başlamasıyla doğaseverleri beklemeye başladı. Beypazarı, Güdül, Çamlıdere, Kızılcahamam ve Nallıhan ilçelerindeki yaylalar, doğa yürüyüşü, kamp, günübirlik dinlenme ve su kaynaklarının olduğu yerlerde sportif olta balıkçılığı gibi faaliyetlere de olanak sağlıyor.

aa-20230627-31534241-31534238-ankaradaki-yaylalar-ziyaretcilerini-bekliyor.jpg

Eğriova, Benli, Sorgun, Andız, Ulucak, Başköy ve Salın yaylaları, doğaseverlere doğa ile baş başa güzel zaman geçirmeyi vadediyor.

YABAN HAYATINI GÖRMEK DE MÜMKÜN

Eğriova Yaylası'nda bulunan kır gazinosunda ziyaretçiler çaylarını yudumlama imkanı bulurken ziyaretçiler, yaylada yaban hayatını gözlemleme imkanına da sahip oluyor.

aa-20230627-31534241-31534236-ankaradaki-yaylalar-ziyaretcilerini-bekliyor.jpg

Bisiklet tutkunu doğaseverler de bisikletleriyle yaylalarda gezinti yapma imkanı bulurken, renklerin ortasında güzel bir bayram tatili geçirme fırsatına sahip oluyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Kurucusu Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Kurucusu Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti