ANASAYFA Ankara Bileziklerini satarak Çubuk'ta hayvancılığa başlayan girişimcinin büyük başarısı!

Bileziklerini satarak Çubuk'ta hayvancılığa başlayan girişimcinin büyük başarısı!

Ülkemizde pek çok kadın kendi işini kurarak hayal ettiği ekonomik özgürlüğe kavuşuyor. Ankara'da da bir kadın girişimci bileziklerini satarak başladığı hayvancılıkta taleplere yetişemiyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Bileziklerini satarak Çubuk'ta hayvancılığa başlayan girişimcinin büyük başarısı!

Bileziklerini satarak Çubuk'ta hayvancılığa başlayan girişimcinin büyük başarısı! - Türkiye'de pek çok kadının başarılı bir girişimcilik hikayesi bulunuyor. Ankara'dan gelen bir haber doğrultusunda hayvancılıkla uğraşan kadın girişimcinin kendi işinin patronu olduğu öğrenildi.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bileziklerini satarak hayvancılığa başlayan Gönül Tufan (42), kendi işinin patronu oldu. Çubuk ilçesi Ağılcık Mahallesi'nde yaşayan Tufan, evlendikten sonra çocukluk hayali olan hayvancılığa başladı. Sattığı bileziklerinin parasıyla ahır yaptırdığını bildiren Tufan, zamanla işini büyüttüğünü açıkladı.

aa-20230623-31502900-31502898-bileziklerini-satarak-hayvanciliga-baslayan-girisimci-kadin-taleplere-yetisemiyor-001.jpg

ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Kurduğu çiftlikte büyükbaş hayvan yetiştiren Tufan, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederken büyükbaş hayvan taleplerine yetişemediğini de sözlerine ekledi. Her kadında girişimcilik ruhu olduğunu söyleyen Tufan, "Her geçen gün kapasitemi büyütüyorum. Bu yıl da modern kesim ünitesini kurdum. Burada kurbanlık satıyorum, organik ürünler yetiştiriyorum. Kurbanlıklarımı 2 ay öncesinden sattım. Müşterilerimin beni tercih etmelerinin nedeni; güvenmeleri, ürünlerimin doğal ve lezzetli olması." şeklinde konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş da "Azimli ve çalışkanlığıyla büyük bir başarı elde etmiş. Bugün de kurduğu modern kesimhaneyi inceledik. Çok güzel bir tesisi hayata geçirmiş. Burada güzel bir kadın dayanışmasını da gördüm." ifadelerini kullandı. Tufan, kendisini ziyaret eden ve destek olan Başkan Demirbaş'a teşekkürlerini iletti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın tarihi ve kültürel hazinesi Beypazarı Sokakları

Ankara'nın tarihi ve kültürel hazinesi Beypazarı Sokakları