banner50

banner10

Çankaya'da “Eşitlik ve Farkındalık Ayı" başladı

Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Eşitlik ve Farkındalık Ayı” programını bugün itibariyle başlattı.

ANKARA 05.03.2022, 14:30 Ezgi Kılıç
Çankaya'da “Eşitlik ve Farkındalık Ayı" başladı

Kadınların sosyal hayata ve istihdama eşit katılımını sağlayıcı hizmetleriyle ilk “Mor Bayrak” sahibi yerel yönetim olan Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde “Eşitlik ve Farkındalık Ayı” programını 5 Mart Cumartesi itibariyle başlattı. Etkinlikler kapsamında "Kadın, Ayrımcılık, Şiddet" konulu seminer, sergi, söyleşi, tiyatro ve belgesel gösterimi ile atölyeler, ücretsiz olarak, semtlerdeki Çankaya Evleri’nde ve Çankaya Belediyesi kültür merkezlerinde düzenlenecek.

Etkinlikler 5 Mart'ta Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde “Anlatılmayan Öyküler: 7 Kadın” video sergisi açılışı ile başlayacak. Sergi açılışının adından gerçekleşecek söyleşide sanatçılar Aysel Yıldırım, Dilşad Budak Sarıoğlu, Nilüfer Akcan Tekin, Tülay Günal, Damla Kılıçoğlu, Duygu Dalyanoğlu ve Berna Laçin Çankayalılarla buluşacak. Açılış etkinliği sanatçı Feryal Öney'in “Anlatılamayan Öykülerin Ezgileri” konseri ile taçlanacak.

Resim

31 Mart'ta kadar sürecek Çankaya Belediyesi 8 Mart eşitlik ve farkındalık ayının etkinlik takvimi şöyle:

5 Mart 2022 Cumartesi
“Anlatılamayan Öyküler: 7 Kadın” video sergi açılışı ve Oda Müziği Dinletisi

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 18.00

Söyleşi: “Anlatılamayan Öyküler:7 Kadın” oyuncuları ile söyleşi
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi- Sabahattin Ali Salonu
Saat: 20.00
Katılımcılar: Aysel Yıldırım, Dilşad Budak Sarıoğlu, Nilüfer Akcan Tekin, Berna Laçin, Tülay Günal, Damla Kılıçoğlu, Duygu Dalyanoğlu

“Anlatılamayan Öykülerin Ezgileri” Feryal Öney konseri
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi- Sabahattin Ali Salonu
Saat: 21.00

7 Mart 2022 Pazartesi

Gündüz Bakımevi Çalışanlarına “Çocukların beden algısı üzerine” atölye çalışması (Kapalı Grup)
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Gülten Akın Salonu
Saat: 14.00

Hatice Kapusuz

Tuluhan Tekelioğlu “Yapabilirsin” belgesel gösterimi, söyleşi ve “Yapabilirsin” imza günü
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi -Sabahattin Ali Salonu
Saat: 19.30

10 Mart 2022 Perşembe
“HPV’nin Farkında mıyız?” söyleşi

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi –Gülten Akın Salonu
Saat: 15.00
Katılımcı: Dr. Filiz Ak, Anjelik Kelavgil

Kadın Olmanın Günahı Belgesel Film Gösterimi

Osmanlıdan Cumhuriyete Kadın Hareketi Söyleşisi
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi -Sabahattin Ali Salonu
Saat: 17.30
Moderatör: Prof. Dr. Elif Ekin Akşit Vural
Konuşmacılar: Yönetmen Ümran Safter, Feminist Tarihçi Yaprak Zihnioğlu, Araştırmacı Aynur Demirdirek, Yard. Doç. Dr. Mizyal Karaçam Şengil

“Belgeselcilikte ve Yapımcılıkta Kadın Olmak” söyleşi
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 18.00
Katılımcılar: Kerime Şenyücel ve Işık Yenersu Belgesel Gösterimi ve Söyleşi

11 Mart 2022 Cuma
Toplumsal Cinsiyet ve Edebiyat Söyleşisi

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi -Sabahattin Ali Salonu
Saat: 14.00
Moderatör: Prof. Dr. Funda Şenol Cantek
Konuşmacılar: Dr. Senem Timuroğlu, Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Çulhaoğlu Pirencek

12 Mart 2022 Cumartesi
Kadın Sorunları Çözümlerinde Forum Tiyatrosu- Küçük Uygulamalar

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 13.00
Katılımcılar: Tijen Savaşkan, Nihal Kuyumcu

Eylem Ejder, Aysel Yıldırım Anlatı Performansı
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 17.00
Metin: Eylem Ejder
Performans: Aysel Yıldırım

13 Mart 2022 Pazar
Dilara Umay Koyuncu ile Kadın Hikâyelerinin Bedensel Yansımaları

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 13.00

14 Mart 2022 Pazartesi
“Geleneksel Çocuk Oyunları ve Karagöz Atölyesi” (Kapalı Grup)

Yer: Yakup Abdal Mahallesi Mehmet Hikmet Ayberk İlköğretim Okulu
Saat: 11.00

Çağla Yılmaz

Reyhan Beler ve Zeynel Meriç ile “Anadolu Dillerinden Kadınlara Ezgiler” müzik dinletisi

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 17.00

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi” (Kapalı Grup)
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Gülten Akın Salonu
Saat: 18.00
Katılımcı: Tarih, Ekonomi ve Siyaset Araştırmaları Derneği

“Kadınların Hayatında Hukuk ve Hak Arama Süreçleri” söyleşi
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 19.00
Katılımcılar: Avukat Aysel Özkan Erdem, Aile Hukuku Hakimi Sebahattin Ali Erdem

15 Mart 2022 Salı
Oda Müziği Dinletisi: Sigma Duo

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi-Andrey Karlov Gennadiyeviç Sergi Salonu
Saat: 18.00
Kalımcılar: Egemen Uysal (keman), Ezgi Yağmur Bilgin (çello)

16- 17 -18 Mart 2022
“Geleneksel Çocuk Oyunları ve Karagöz Atölyesi” (Kapalı Grup)

Yer: Yakup Abdal Mahallesi Mehmet Hikmet Ayberk İlköğretim Okulu
Saat: 11.00

Çağla Yılmaz- Şafak Yılmaz

18 Mart 2022 Cuma
“Aileler Anlatıyor” Söyleşi

Yer: Çankaya Belediyesi Mali Hizmetler Toplantı Salonu
Saat: 14.00
Katılmcılar: Gökkuşağı Aileleri Derneği (GALADER)

31 Mart 2022 Perşembe Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) İlerleme Sunumu
Yer: Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri, Kokteyl Salonu
Saat: 9.30-12.00

“Yerel Yönetimlerde Eşitlik” Paneli
Saat: 13.00-15.00
Moderatör: Defne Güzel
Katılımcılar: Çankaya Belediyesi, Şişli Belediyesi, Nilüfer Belediyesi ve Atakum Belediyesi Eşitlik Birimleri

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ankapark'ın akıbeti sizce ne olmalı?
Ankapark'ın akıbeti sizce ne olmalı?
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:11
Güneş 05:48
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:00
Yatsı 21:30
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0