ANASAYFA Ankara Devlet korumasındaki çocuklar Ankara'daki bir etkinlikte buluştu!

Devlet korumasındaki çocuklar Ankara'daki bir etkinlikte buluştu!

Çocuk Evleri'nde kalan çocukların katılımıyla "Hayata Köprü Sanat" projesi etkinliği Ankara'da düzenlendi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Devlet korumasındaki çocuklar Ankara'daki bir etkinlikte buluştu!

Devlet korumasındaki çocuklar Ankara'daki bir etkinlikte buluştu! - Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Çocuk Evleri'nde kalan çocuklar için "Hayata Köprü Sanat" projesi etkinliği düzenlendi.

ÇOCUKLAR ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ

TDV Genel Müdürü İzani Turan, Akün Sahnesi'ndeki "Hayata Köprü Sanat" projesi açılışında, bütçenin yarısına yakınını eğitim alanına tahsis ettiklerini belirtti. Ayrıca 149 ülkeye gönül köprüsü oluşturduklarını belirten TDV Genel Müdürü Turan, "Kalplerimizi ve imkanlarımızı dünyanın dört bir yanındaki mağdurlarla paylaşıyoruz. Bu program da çok emek verilen, gayret edilen, yavrularımıza yakışacak bir programın icrası. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

SANATIN EĞİTİCİ GÜCÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Şeref Kazancı "Hayata Köprü Sanat" projesinin, koruma altındaki çocukların sanatın eğitici ve iyileştirici gücünden yararlandırılmaları amacıyla hayata geçirildiğini aktardı. Proje kapsamında, Çocuk Evleri'ndeki çocukların rol aldığı, Yunus Emre'nin hayatını anlatan "Mevlam Görelim Neyler" adlı tiyatro gösterisi sergilendi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Mamak Belediyesi Yaza Merhaba Şenliği düzenleyeceğini duyurdu!

Mamak Belediyesi Yaza Merhaba Şenliği düzenleyeceğini duyurdu!