ANASAYFA Ankara EGO Şoförlerine Terör Eğitimi Verildi!

EGO Şoförlerine Terör Eğitimi Verildi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Müdürlüğü’ne bağlı otobüs şoförlerine, terör ve terör saldırılarına karşı bilinçlendirme seminerleri veriliyor.
EGO Şoförlerine Terör Eğitimi Verildi!
“Kent Güvenliği, Gençlik ve Bilinçli Gelecek” adı altında Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanlarınca verilen eğitimlerde, "şüpheli kişi, şüpheli paket ve şüpheli araçlara yönelik yapılması gerekenler ve nelerden şüphe edilmesi gerektiği" gibi konular anlatılıyor.
Psikolojik destekten halkla ilişkilere, motivasyondan ileri sürüş tekniklerine ve ilk yardıma kadar onlarca değişik eğitime tabi tutulan, EGO şoförleri, şimdi de terör konusunda ayrıntılı şekilde bilgilendiriliyor.  
2273 EGO ŞOFÖRÜNE TERÖR EĞİTİMİ
EGO Genel Müdürlüğü Otobüs Dairesi Başkanlığı’na bağlı 5 bölge müdürlüğünde görev yapan 2273 otobüs şoförüne verilen eğitim; terörün ne olduğundan terörün hedeflerine, unsurlarına ve Ankara’daki terör saldırılarına kadar pek çok konuda bilgiler verilmesiyle başlıyor.
Terör konusunda geniş kapsamlı bilgilerin de aktarıldığı eğitimlerde, uzmanlar, özellikle otobüs, taksi ve dolmuş şoförlerine çok büyük görevler düştüğünü belirterek, şoförlerin vereceği bilgilerin, kendilerini hem hızlı, hem sağlıklı, hem de yüzde 100 sonuca götürebildiğini söylediler.
Şüpheli paket, kişi ve saldırılara yönelik olarak şoförlerin yapması gerekenler konularda da bilgi verildiği seminerlerin tüm EGO şoförlerine verileceğini kaydeden Emniyet yetkilileri, “Bu eğitim için birçok kurum, kuruluş ve sivil kuruluştan talep alıyoruz. Buradaki amacımız, halkı bu konuda bilinçlendirmek ve kendine güveni sağlamak” dediler.
“140 İHBAR HATTINI ARAYIN VE ASLA MÜDAHALE ETMEYİN”   Yetkililer, şüpheli durumlarda vatandaşın veya şoförlerin ilk yapması gerekenin, “140 terör ihbar hattını aramak” olduğunu vurgulayarak, şunları söylediler:
“Polise, doğru eşkal, adres ve zaman vermek çok önemli. Ardından da uzaktan gözle takip edip bize bilgi vererek yönlendirebilirler. Vatandaştan tek beklentimiz bu.
Hiçbir şekilde şüpheli araç ve şahsa müdahale edilmesini istemiyoruz. Bu eğitimin en büyük amaçlarından biri de bu zaten. Paket veya canlı bombaya yaklaşılmasını istemiyoruz.”
       
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da Aldatma Hikayesi Mahkemede Son Buldu!

Ankara'da Aldatma Hikayesi Mahkemede Son Buldu!