ANASAYFA Ankara Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi nerede? Müzeye giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi nerede? Müzeye giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Ankara'da bulunan ve mutlaka gezilmesi gereken müzeler arasında Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi yer alıyor. Peki ama bu müze nerede bulunuyor?
yazar
Haber Merkezi
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi nerede? Müzeye giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Ankara'da konumlanan Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi en çok rağbet gören müzelerin başında yer alırken müzeye gitmek isteyen kişiler ise konumunu nerede olduğunu merak ediyor.

Bunun ile birlikte Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi içerisinde birçok eser yer alırken müze yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi - Vikipedi

Ankara ilinde yer alan Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Altındağ ilçesinin Ulus semtinde Ankara Kalesi'nin giriş kısmında bulunuyor. Bunun ile birlikte müzenin batısında Anadolu Medeniyetler Müzesi bulunurken güneyinde ise Çengel Han Rahmi Koç Müzesi yer alıyor.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi - Arkitera

ERİMTAN MÜZESİ GİRİŞ SAATİ VE GİRİŞ ÜCRETİ

Müzenin konumu dışında ücreti ve saatleri de merak ediliyor. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'ne gidebilmek için giriş ücreti tam bilet 7 TL iken öğrenci ise 3,5 TL'dir. Ayrıca bunun dışında Erimtam Arkeoloji ve Sanat Müzesi pazartesi günleri hariç haftanın diğer günleri açıktır.

ERİMTAN ARKEOLOJİ VE SANAT MÜZESİ | Kültür Portalı

Bu nedenle hafta içi her gün pazartesi günleri dışında Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Giriş saatleri ise 10.00 ile 17.00 aralığındadır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
YouTube'da reklam engelleyiciyle video izleyenler bir daha video izleyemeyecek!

YouTube'da reklam engelleyiciyle video izleyenler bir daha video izleyemeyecek!