ANASAYFA Ankara Gençlerbirliği'nde asbaşkan Osman Sungur başkanlığa aday oldu!

Gençlerbirliği'nde asbaşkan Osman Sungur başkanlığa aday oldu!

Başkent temsilcimiz Gençlerbirliği'nde Başkan Niyazi Akdaş'ın görevinden istifa etmesiyle mevcut asbaşkan Osman Sungur, başkan adaylığını açıkladı.
Gençlerbirliği'nde asbaşkan Osman Sungur başkanlığa aday oldu!

Başkentin köklü kulüplerinden Gençlerbirliği'nde yeni sezon öncesi hareketli günler yaşanıyor.

Geçtiğimiz sezon ilk yarıdaki transfer yasağından dolayı 7 puan toplayan ve zor günler yaşayan Başkent temsilcimiz ikinci yarıda ise kalkan transfer yasağı sonrasında ligde kalarak nefes almıştı.

Fakat ligde kalmayı garantileyen kırmızı karalarda yeni sezon öncesi Başkan Niyazi Akdaş istifasını duyurmuştu. Akdaş'ın istifasıyla Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na gitme kararı alan Başkent ekibinin toplantı tarihi önceki gün belli olurken başkanlığa aday bir isim çıktı.
Gençlerbirliği kulübünün sponsorluk ve gelir getirici projelerden sorumlu asbaşkanı Osman Sungur başkanlığa aday oldu.

"KULÜBÜMÜZÜ SAHİPSİZ BIRAKMAYIZ"

Gençlerbirliği Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Osman Sungur’un ifadeleri şu şekilde:

Maalesef benim de içinde bulunduğum yönetim kurulu özellikle maddi konularda kulübü çok kötü yönetti. Güçlü ve profesyonel bir anlayışla kulübümüzü yönetmek için başkanlığa adayım. Bu kulüp her zaman güçlü durmalı. Başkanımız istifa etti. Bu kulübün sevdalısı, taraftarı olarak bir oluşumun içindeyiz. Kulübün ekonomik sıkıntılarını çözecek bir maddi güçle göreve gelmek için çalışmalarımızı yapıyoruz. Niyazi Bey’e saygımız sonsuz. Şu anki durumda da kulübümüzü sahipsiz bırakmayız. Kulübüm için Niyazi Bey’den sonra yönetim içi ve dışı olsun en çok maddi katkıyı veren kişiyim. Gençlerbirliği’nde gerek altyapı gerekse gururumuz kadın takımının en büyük maddi destekçisi oldum. İş hayatımda yönettiğim birçok şirket var. Bunları da kulübümüze sponsor yaptım. Yönetimimizi profesyonel bir anlayışa göre oluşturmalıyız. Başkanımız çok iyi niyetli ama maalesef iyi niyetle kulüp yönetilmiyor. Ekonomik anlamda çok büyük hatalar yapıldı. Arda Güler’in hakları daha iyi koşullarda satılabilirdi. Başkanın o dönem elinin dar olması bunda etkili oldu. Yabancı oyuncuların opsiyonlu sözleşmeleri çok önemli hata. Futbolu bırakmış adama 375 bin Euro sözleşme yapıyorsun. O paraya çok daha iyi 3 tane futbolcu alırım. Benim hayatımda Gençlerbirliği’nden başka bir takımım olmadı. Yıllar boyunca ne zaman destek gerekse gerekli desteği sağladım. Şimdi kulübümüzü doğru bir yapılanma ile sıkıntılarından kurtararak geleceğe güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlamak için başkanlığa adayım. Kulübümüze gönül verenlerin sıkıntılarını yakından biliyorum, takip ediyorum. Bu hassasiyet içinde Gençlerbirliği sevgimizin de sorumluluğu ile bu önemli görev yolunda camiamızın desteğini bekliyorum.

Öte yandan Başkent ekibinin Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu 9 Temmuz'da çoğunluk sağlanamazsa 16 Temmuz'da Karayolları Genel Müdürlüğü'nde yapılacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
MFÖ Grubu'nun efsane ismi Özkan Uğur entübe edildi!

MFÖ Grubu'nun efsane ismi Özkan Uğur entübe edildi!