ANASAYFA Ankara Keçiören'de etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü!

Keçiören'de etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü!

Ankara'da etkili olan sağanak nedeniyle Keçiören'de yol çöktü. Ekiplerin önlem aldığı bölgede elektrik kesintisi ve toprak kayması yaşandığı da öğrenildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Keçiören'de etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü!

Keçiören'de etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü! - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından günlük olarak yayımlanan hava durumu raporu ile Ankara'nın ilçelerinde saatlik hava durumu da belli oldu.

Yayımlanan hava durumu raporunda Ankara'da yerel kuvvetli sağanak yağışların etkili olacağı bildirilirken dün öğle saatlerinde Keçiören ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sel ve su baskını gibi olumsuzluklar hayatı durma noktasına getirirken gece saatlerine de bir yolun çöktüğü bildirildi.

ANKARA KEÇİÖREN'DE YOL ÇÖKTÜ

Kentte etkisini gösteren sağanak yağışın ardından Keçiören ilçesinde yerel kuvvetli olarak kendini gösteren sağanak yağışlar Basınevler Mahallesi Çelebi Sokak'ta yeni asfalt dökülen yol ve istinat duvarının çökmesine neden oldu. Çöken yol nedeniyle bazı binaların elektrikleri kesilirken yolun alt kısmında bulunan otoparka da toprak yığını döküldü.

aa-20230613-31421139-31421138-ankarada-etkili-olan-saganak-nedeniyle-keciorende-yol-coktu.jpg

Basınevler Mahallesi'nde ikamet eden Ahmet Türk, çöken yolda asfalt çalışması yapıldığını ve bir süre sonra çatlaklar oluştuğunu söyledi. Akşam saatlerinde evde olduğu sırada gelen ses üzerine sokağa çıktığını ifade eden mahalle sakini Türk, "Felaket bir yağmur vardı. Patlama sesi geldi. Daha sonra baktık istinat duvarı çökmüş. Bizim ve karşıdaki binanın komple elektrikleri gitti." ifadelerine yer verdi.

EKİPLER ÖNLEM ALDI

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ve polis ekipleri, sokakta ve yolun alt kısmında güvenlik önlemleri aldı. Ekiplerin çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB sebze fidesi desteğini tamamladı!

ABB sebze fidesi desteğini tamamladı!