ANASAYFA Ankara Konya Ankara kara yolunda trafik yoğunluğu artıyor!

Konya Ankara kara yolunda trafik yoğunluğu artıyor!

Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle dönüşe geçen tatilciler, Konya-Ankara kara yolunda yoğunluğa neden oldu. Ekiplerin de trafik yoğunluğunun artması ile mesaisi başlarken sürücüler de uyarıldı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Konya Ankara kara yolunda trafik yoğunluğu artıyor!

Konya Ankara kara yolunda trafik yoğunluğu artıyor! - Ülkemizde 9 gün olarak ilan edilen Kurban Bayramı tatilini fırsat bilenler farklı şehirlere akın etti. Kurban Bayramı'nın 1 Temmuz tarihinde sona ermesi ve 3 Temmuz Pazartesi günü mesaiye başlanacak olması ile birlikte milyonlarca vatandaş evine dönmek üzere yola çıktı. 1 Temmuz tarihinden bu yan trafikte ciddi yoğunluk yaşanırken dönüş yoluna giren tatilciler, Konya - Ankara kara yolunda yoğunluğa sebep oldu.

KONYA - ANKARA KARA YOLUNDA TRAFİK

Konya'nın Kulu ilçesinden geçen Konya - Ankara kara yolunda uzun araç kuyrukları oluştu. İlçede trafik polisleri önlem alarak sorun yaşanmaması için çaba harcıyor. Trafik yoğunluğunda köprü, otoyol ve kara yollarında olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik önlemlerini artıran trafik ekipleri ise güzergahlar üzerinde denetimler gerçekleştiriyor.

screenshot-51.jpg

Öte yandan denetimdeki ekipler sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarırken emniyet kemeri kullanımına seyahat boyunca uymalarını istedi. Trafik yoğunluğunun arttığı bölgelerde ekipler trafik denetimi sağlayıp, güvenli trafik akışını sağlamaya da devam ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *