ANASAYFA Ankara Kurban Bayramı tatilinde Ankara'nın parklarına yoğun ilgi gösterildi!

Kurban Bayramı tatilinde Ankara'nın parklarına yoğun ilgi gösterildi!

Kurban Bayramı tatilinde Ankara'ya gelmeyi ya da kalmayı tercih edenler sakinliğin ve doğanın tadını çıkardı. Başkentteki parklara akın edilirken ABB, on binlerce ziyaretçinin ağırlandığını kaydetti.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Kurban Bayramı tatilinde Ankara'nın parklarına yoğun ilgi gösterildi!

Kurban Bayramı tatilinde Ankara'nın parklarına yoğun ilgi gösterildi! - 2023 yılında Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasına karar verildi. 9 günlük tatilde Ankara'dan giden vatandaşların yanı sıra Ankara'ya gelen vatandaşlar da oldu. Sakinliği hakim olduğu başkenti tercih edenler, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) park ve rekreasyon alanlarını tercih etti.

ANKARA'DA PARKLAR DOLDU TAŞTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kentin dört bir tarafında bulunan parkları ve rekreasyon alanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de Başkentlilerin uğrak noktası oldu. Tatilini Ankara’da geçiren vatandaşlar Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı başta olmak üzere Gazi Park ve 30 Ağustos Zafer Parkı’nda doğayla iç içe vakit geçirdi.

Gazi Park, 30 Ağustos Zafer Parkı ve Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı vatandaşlarla dolup taşarken aileleriyle birlikte eğlenceli ve doğayla iç içe vakit geçiren Başkentliler, memnuniyetlerini paylaştı.

— Ankara Büyükşehir (@ankarabbld) July 2, 2023

ABB'nin resmi internet sitesi üzerinden vatandaşların memnuniyeti ise şu sözlerle aktarıldı;

''(Gazi Park): “Bu parkın olması bizim ve çocuklarımız için çok kıymetli, çok değerli…”

(30 Ağustos Zafer Parkı): “Burada zaman çok güzel. Bulunmaz bir nimet burası. Şehrin içinde böyle bir yer çok güzel. Çocuklar rahatça bisiklet sürüyor. Ankaralılar olarak memnunuz.”

(Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı): “Buraya uzun zamandır gelmiyordum. Buralar güzel olmuş. İnsanın stres atacağı bir yer.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kabine bugün toplanacak! Gündem maddeleri belli oldu

Kabine bugün toplanacak! Gündem maddeleri belli oldu