ANASAYFA Ankara Kurban Bayramı'nda Ankara'da gezilecek yerler

Kurban Bayramı'nda Ankara'da gezilecek yerler

Kurban bayramını az bir süre kala birçok Ankara'da yaşayan vatandaşlar nerelerin gezileceğini merak ediyor. İşte haberimizde..
Kurban Bayramı'nda Ankara'da gezilecek yerler

Kurban Bayramı'na az bir süre kala tatil tercihine Ankara'dan yana yapacaklar ya da Ankara'da yaşayanlar nerelerin gezileceğini merak ediyor. Bunun ile birlikte Başkent Ankara'da müzeden parka gölden kaleye kadar hem tarihi hem de doğal güzelliklerin bir arada olduğu yerler bulunmaktadır.

ANKARA'DA NERELER TERCİH EDİLMELİDİR?

Alınan bilgiler neticesinde bilindiği üzere Ankara denildiği zaman ilk akla gelen yerlerin başında Anıtkabir yer alıyor. Kurban Bayramı'nda Anıtkabir'e gidip gezebilirsiniz.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 1Bunun ile birlikte merkeze yaklaşık olarak 12 kilometrelik uzaklığı ile merkeze en yakın piknik yerlerinin başında ise Mavi Göl yer alıyor. Mavi Göl çevresinde yürüyüş alanları ve at maneji başta olmak üzere çocuk oyun parkları ve spor alanları da bulunuyor.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 2​​​​​​​

Ankara'da Kurban Bayramı'nda gezilecek olan yerlerin başında Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı bulunuyor. Soğuksu Milli Parkı Ankara'nın civarında piknik ve doğa gibi kavramların karşılığı oluyor.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 3​​​​​​​

Ankara Kalesi ise Ankara'nın tarihi yerlerinden biri. Bunun ile birlikte Ankara Kalesi şehre hakim bir tepede konumlanıyor. Kaleye çıktığınızda tüm Ankara'nın ayaklarınızın altında olduğunu göreceksiniz.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 4​​​​​​​

ODTÜ sınırları içerisinde yer alan Eymir Gölü ise yine gezilecek olan yerlerin başında bulunuyor.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 5​​​​​​​

Atakule'nin karşısında kendini gizlemiş ve olağanüstü bir güzelliğe sahip olan Botanik Parkı da yine Ankara'da görülmesi gereken yerler arasında.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 6​​​​​​​

Ayrıca Anadolu Medeniyetleri Müzesi başta olmak üzere Ankara'da Etnografya Müzesi gibi birçok müziği de gezme imkanı sağlayabilirsiniz.

Bayram Tatili'nde Ankara'da gezilecek yerler - Resim: 7​​​​​​​

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Gölbaşı Belediyesi ev sahipliğinde Erkekler 1 Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası!

Gölbaşı Belediyesi ev sahipliğinde Erkekler 1 Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası!