ANASAYFA Ankara Kurban Bayramı'nda müze mesaisi! Açık olan müzeler belli oldu

Kurban Bayramı'nda müze mesaisi! Açık olan müzeler belli oldu

Kurban Bayramı'na az bir süre kala birçok vatandaş müzelerin açık olup olmayacağını merak ediyor. Bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı yapıldı.
Kurban Bayramı'nda müze mesaisi! Açık olan müzeler belli oldu

Alınan bilgiler neticesinde Kurban Bayramı'na az bir süre kala birçok vatandaş müzelerin açık olup olmayacağını sorgularken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Bunun ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı tüm müzelerin pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açık olduğu da biliniyor. Peki ama Kurban Bayramı'nda müzeler açık olacak mı? Ve işte haberimizde detayları sizler için araştırdık ve derledik..

müzeler.org - Anadolu Medeniyetleri Müzesi

BAYRAMDA MÜZELER AÇIK OLACAK MI?

Alınan bilgiler neticesinde bilindiği üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı tüm müzeler Pazartesi günü hafta içi her gün ziyarete açıktır. Ayrıca müze ve ören yerleri dini bayramların 1. günü saat 13:00'a kadar kapalı oluyor. Bunun ile birlikte Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günü ve pazartesi günleri müzeler kapalı olacaktır. Müzeler sadece dini günlerde ilk gün saat 13.00'a kadar kapalı olup ardından açılıyor. Fakat Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günü ise müzeler açık olmuyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çubuk Belediyesi haşere ile mücadelesini sürdürüyor!

Çubuk Belediyesi haşere ile mücadelesini sürdürüyor!