ANASAYFA Ankara Kurban Bayramı'nda son gün! Ankara'da kurban pazarlarında temizlik çalışmaları başladı

Kurban Bayramı'nda son gün! Ankara'da kurban pazarlarında temizlik çalışmaları başladı

Ankara'da Kurban Bayramı'nın son gününde temizlik çalışmaları başladı. Kesim alanlarında yoğunluğun azalmasıyla birlikte hijyen ve temizlik işlemleri sürüyor.
Kurban Bayramı'nda son gün! Ankara'da kurban pazarlarında temizlik çalışmaları başladı

Kurban Bayramı'nın son gününe gelinmesi ile birlikte Ankara'da kurban satış ve kesim alanlarında temizlik çalışmaları yapılmaya başlandı. Bunun ile birlikte kurban satış ve kesim alanlarında yoğunluğun azalması ile birlikte hijyen ve temizlik işlemleri Ankara'da devam ediyor.

Yenimahalle ilçesinin Yakacık semtinde kurulan kurban satışı ile kesim alanında belediye ekiplerince çadır ve kurban atıklarının temizlendiği de biliniyor. Bu hususta 4 greyder, 2 ekskavatör bir kepçe ve 15 kamyon ile Ankara'da temizlik çalışmaları pür dikkat sürüyor.

Öğle saatlerine kadar tüm alan temizlik görevlileri tarafından temizlenecek ve kireçlenecek. Ayrıca temizlik çalışmaları devam ederken daha sonra kireçleme işleminin yapılacağı da aktarıldı.

Kireçleme işleminin bittiğinde ise Ankara'da kesim alanlarında temizlik işlemi de tamamlanmış olacak. Ayrıca tüm kesimhanelerin ilaçlanma işlemlerinin yapılacağı da ifade edilen bilgiler arasında bulunurken sahada operatörler ise çalışmaya devam ediyor.

Temizlik çalışmaları dışında zabıta ekipleri de katılan çadırlarda temizlik denetimlerini yapmayı sürdürüyor. Kurban Bayramı'nın son gününe yaklaşılması ile birlikte Ankara'da temizlik çalışmaları bugün itibarıyla başladı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi nerede? Müzeye giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi nerede? Müzeye giriş ücreti ve ziyaret saatleri