ANASAYFA Ankara Mansur Yavaş'tan Kurban Bayramı mesajı!

Mansur Yavaş'tan Kurban Bayramı mesajı!

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Ankaralıların bayramını kutladı.
Mansur Yavaş'tan Kurban Bayramı mesajı!

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Ankaralı vatandaşların Kurban Bayramını kutladı.

ABB'nin resmi web sitesi üzerinden mesaj yayımlayan Yavaş, Arefe gününden Ankaralı vatandaşların Kurban Bayramını kutladı.

Kurban Bayramı'nın günler öncesinden kentte hazırlıkların başladığını ve özveriyle yapıldığını belirten Yavaş, bayram süresince yürüttükleri faaliyetleri tek tek sayarak mesajında Başkent'te toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağına da vurgu yaptı.

Başkan Yavaş tarafından yayımlanan mesaj şu şekilde;

Büyükşehir Belediyemiz; kentimizde huzurlu ve güvenli bir bayram geçirilmesi için tüm çalışmaları gerçekleştirdi. Bayram öncesinde hayvansal atıklar nedeniyle oluşabilecek tüm haşerelere karşı kurban satış ve kesim alanlarında ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerini uyguladık.

Mezarlıklar başta olmak üzere kentimizin dört bir yanında kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştirdik. Zabıta güçlerimiz kent genelinde hijyen denetimlerini sıklaştırdı.
Bayram boyunca da hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

EGO otobüsleri, Metro, Ankaray ve Teleferik ücretsiz olarak hizmetlerini sürdürecek. Mezarlık ziyaretleri için ise her yıl olduğu gibi bu yıl da ring seferleri düzenleyeceğiz. Başkent 153, Zabıta, İtfaiye, Sosyal Hizmetler, ANFA Güvenlik ve ASKİ ekiplerimiz başta olmak üzere ilgili tüm birimlerimiz 24 saat esasına göre çalışmalarına devam edecek.

Sevgi, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının tazelendiği bayram vesilesiyle büyüklerimizin ellerinden, yarınlarımızın umudu gençlerimizin gözlerinden öpüyor; birlik ve beraberlik şuurunun hoşgörüyle pekiştiği nice bayramlarda birlikte olmak umuduyla tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.

Öte yandan İslam alemi için oldukça önemli olan Kurban Bayramı 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Uzmanlardan yüksek sıcağa karşı korunma uyarısı!

Uzmanlardan yüksek sıcağa karşı korunma uyarısı!