ANASAYFA Ankara Meteorolojiden sarı kodlu uyarı! Ankara'da şiddetli yağışlar bekleniyor

Meteorolojiden sarı kodlu uyarı! Ankara'da şiddetli yağışlar bekleniyor

Hava durumu hakkında açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sarı kodlu uyarılar yaptı. İşte haberimizde detayları sizler için araştırdık ve derledik..
Meteorolojiden sarı kodlu uyarı! Ankara'da şiddetli yağışlar bekleniyor

Bilindiği üzere Haziran ayında yağışların birçok bölgede etkili olmasının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü sarı kodlu uyarılarda bulunur iken 29 ilde kuvvetli yağışın etkili olacağını sel ve su baskını başta olmak üzere yıldırımın da etkili olma ihtimaline karşı dikkatli olunması gerektiğinin bir kere daha altını çizdi. Ulaşımda dahi aksamaların meydana gelme ihtimali üzerinde duran Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşların dikkatli olması ve tedbir alması gerektiğini ifade etti.

AFYONKARAHİSAR

ANKARA YAĞIŞA TESLİM OLACAK

Ayrıca bunun dışında Ankara'da da bu hafta şiddetli yağışların beklendiğini söyleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Haziran ayında yağışların etkili olacağını Temmuz ayı ile birlikte yağışların yerini sıcaklıklara bırakacağını da sözlerine ekledi. Haziran ayında gerek Ankara'da gerek ise İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu birçok ilde sağanak yağış devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise bu hafta Ankara başta olmak üzere İstanbul ve İzmir'de de sağanak yağışın hayatı olumsuz etkileyeceğini ifade ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB, SMART Ankara projesi için teknik çalıştay düzenledi

ABB, SMART Ankara projesi için teknik çalıştay düzenledi