ANASAYFA Ankara Müze Kart'ın Ankara'da geçerli olduğu müzeler tek tek sıralandı!

Müze Kart'ın Ankara'da geçerli olduğu müzeler tek tek sıralandı!

Müze kart sahibi olan birçok kişi bu kartın Ankara'da hangi müzelerde geçerli olduğunu merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi ve detayları işte haberimizde..
Müze Kart'ın Ankara'da geçerli olduğu müzeler tek tek sıralandı!

Alınan bilgiler neticesinde müze kart sahibi olan kişiler bu kartı Ankara'da hangi müzelerde geçerli olduğunu merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı yapıldı. Bunun ile birlikte Ankara'da hangi müzeleri müze kartı kullanarak gezebilirsiniz ve işte detayları haberimize sizler için araştırdık ve derledik..

12 Soruda Müze Kart Hakkında Her Şey - Yolcu360 Blog

MÜZEKARTI GEÇEN MÜZELER

Ankara'da müze kartı olan kişiler Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan bütün müzeleri bu kart ile ücretsiz bir şekilde gezme hakkına sahip oluyor. Bunun ile birlikte Anadolu Medeniyetleri Müzesi başta olma üzere Roma Hamamı Müzesi ve Gordion Müzesi gibi birçok müzeyi müze kartı ile gezme hakkına sahip olabilirsiniz.

Ankara Etnografya Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi de yine müze kart ile gezebileceğiniz müzeler arasında yer alıyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde müze kartının geçerli olup olmadığını öğrenmek için öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığına o müzenin bağlı olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Müze kartı almak isteyenlerin dikkatine! Detaylar belli oldu

Müze kartı almak isteyenlerin dikkatine! Detaylar belli oldu