ANASAYFA Ankara Otobüs ile veya özel araçla Ankara Fethiye arası kaç kilometre?

Otobüs ile veya özel araçla Ankara Fethiye arası kaç kilometre?

Yaz ayının gelmesi ile havaların ısınasıyla Ankara'dan Muğla'ya tatil amacı ile gidenler çok oluyor. Tatile gidecek olan kişiler şimdiden kilometre hesabı yapıyor.
yazar
Haber Merkezi
Otobüs ile veya özel araçla Ankara Fethiye arası kaç kilometre?

Yaz ayının gelmesi ile birlikte Ankara'dan Fethiye'ye birçok vatandaş tatil amaçla gitmeye devam ediyor. Bunun ile birlikte dünyanın her yerinden olduğu gibi Türkiye sınırları içerisinde yer alan iki nokta arasında yapılacak olan bir seyahatte de farklı ulaşım seçenekleri değerlendiriliyor.

Tatil bölgesi olan Fethiye'ye kaç saatte varılabileceği de merak söz konusu oldu. İki nokta arasında kişisel araçla yapılacak olan bir yolculuk yaklaşık olarak 630 kilometre mesafe sürmektedir.

Bunun dışında şehirler arası otobüs ile yapılacak yolculukta ise otobüsün kullandığı güzergah farklı olabilmesi sebebi ile bu mesafe yaklaşık olarak 621 kilometre olarak karşımıza çıkıyor.

Yani Ankara - Fethiye arasında yolculuk yapacak olan kişi Özel aracı ile 7 saatte istediği noktaya varırken şehirler arası yolcu taşıyan bir otobüs ile 8 saat 30 dakikaya kadar bu saat sürmektedir.

Bunun ile birlikte iki şehir arasındaki en hızlı ulaşım yolu uçaktır ve uçak yolculuğu ise yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Özel araç ile seyahat edecek olan kişi yaklaşık 7 saat sonra Ankara'dan Fethiye'ye ulaşabilir.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Diyanet İşleri Başkanlığı yaz dönemi Kur'an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı yaz dönemi Kur'an kursları başladı