ANASAYFA Ankara Rahmi Koç Müzesi ziyaretçi akınına uğradı! Müzeye dair detaylar

Rahmi Koç Müzesi ziyaretçi akınına uğradı! Müzeye dair detaylar

Alınan bilgiler neticesinde Rahmi Koç Müzesi Türkiye'nin önde gelen sanayicilerinden Rahmi Koç tarafından kuruldu. Şu an ise müzeye ilgi devam ediyor ve işte haberin tüm detayları..
Rahmi Koç Müzesi ziyaretçi akınına uğradı! Müzeye dair detaylar

Rahmi Koç tarafından kurulan ve İstanbul'da yer alan Rahmi Koç Müzesi şimdi ise Ankara'da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde Ankara Kalesi'ne yakın bir müze olarak bilinen Rahmi Koç Müzesi gerek Ankaralı vatandaşların gerek ise turistlerin tüm dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

müzeler.org - İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi, endüstriyel, tarih teknoloji ve denizcilik gibi konulara odaklanan geniş bir koleksiyona sahip olurken eski bir fabrika binası olan Hasköy Tersanesi'nde bulunuyor.

Tarih Beyoğlu'nda: Rahmi Koç Müzesi - Meroddi Hotels

Bunun ile birlikte müzede sergilenen koleksiyonlar başta olmak üzere otomobiller, tarihi gemiler, trenler, uçaklar, makineler, saatler, iletişim araçları ve daha birçok endüstriyel objeyi burada görmek mümkün hale geliyor.

Rahmi Koç Müzesi nerede, nasıl gidilir | Oraya Nasıl Giderim.COM

Rahmi Koç Müzesi'ni ziyaret ederek Türkiye'nin endüstriyel ve teknolojik gelişimi hakkında bilgi edinebilir aynı zamanda eski ve nadir bulunan araçların yakından da görme imkanını sağlayabilirsiniz. Ayrıca müzede etkileşimli sergiler bulunurken interaktif deneyimler ve özel etkinlikler de yer alıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Temmuz 2023 65 yaş aylığı ne kadar oldu?

Temmuz 2023 65 yaş aylığı ne kadar oldu?