ANASAYFA Ankara TOKİ’den 28 il için açıklama: 503 arsa uygun fiyatlı satılacak

TOKİ’den 28 il için açıklama: 503 arsa uygun fiyatlı satılacak

Temmuz'da muhammen bedeli 11 milyar 270 milyon 290 bin 792 lira olan yaklaşık 2 milyon 879 bin 106 metrekare büyüklüğündeki arsalar açık artırma ile satışa sunulacak.
TOKİ’den 28 il için açıklama: 503 arsa uygun fiyatlı satılacak

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir'in de aralarında bulunduğu 28 ildeki 503 arsanın açık arttırma ile sunulduğunu açıkladı.

Bunun ile birlikte açık arttırma çerçevesinde muhammen bedeli 11 milyar 270 milyon 290.792 lira olan Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmit, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Van'da bulunan yaklaşık 2 milyon 879.106 metrekare büyüklüğündeki 5003 arsa açık arttırma ile satışa sunulacak.

Ayrıca açık artırmanın 18 Temmuz Salı ile 19 Temmuz Çarşamba 10.30'da 2 ayrı oturum halinde yapılacağı da ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor. TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Çankaya Bilkent Otel'de Açık arttırma gerçekleştirilecek.

AÇIK ARTIRMA DETAYLARI..

KDV'den muaf % 35 peşinat 48 vade uygulanacak. Bunun ile birlikte alıcılar konut ve ticaret başta olmak üzere sanayi ve turizm tesis alanı gibi arsaları % 35 peşinat 48 ay vade ile sahip olabilecekler.

Satışa sunulacak arsalar arasında Adana'da konut ve Ankara'da konut olurken konut dışı kentsel çalışma alanları ve özel sağlık tesis alanları da yer alacak.

Ayrıca kimi illerde ise plansız arsalar ve konut alanları da satışta olacak. Satışa ilişkin detaylar ise www.toki.gov.tr adresinden ya da www.emlak.muzayede.com.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Araç sahibi yapacak krediyi İş Bankası duyurdu! 2,99 faizle kredi kullanın aracınızı alın

Araç sahibi yapacak krediyi İş Bankası duyurdu! 2,99 faizle kredi kullanın aracınızı alın