ANASAYFA Ankara TÜSİAD ve TÜBİSAD'ın yeni raporu Ankara'da tanıtıldı

TÜSİAD ve TÜBİSAD'ın yeni raporu Ankara'da tanıtıldı

TÜSİAD ve TÜBİSAD birbirinden yeni çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Bu çerçevede iki kuruluş "Yüksek Teknoloji" raporu Ankara'da tanıtıldı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
TÜSİAD ve TÜBİSAD'ın yeni raporu Ankara'da tanıtıldı

TÜSİAD ve TÜBİSAD'ın yeni raporu Ankara'da tanıtıldı - Ülkemizde teknoloji alanındaki yatırımlar devam ediyor. Çeşitli kurum ve kuruluşların çalışmaları devam ederken Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliğiyle hazırlanan ve Deloitte Digital'in içerik desteği sağladığı "Türkiye'nin 2'nci Yüzyılında Yüksek Teknoloji İçin Eylem Çağrısı" raporunun Ankara tanıtım toplantısı, TÜSİAD Ankara Temsilciliği'nde yapıldı.

TANITIMA BAŞKENT ANKARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

TÜSİAD Ankara Temsilcisi Barış Urhan, ekonomide geleceği doğru okuma ve kaynakları doğru alana harcamanın ileri teknoloji atılımı için en önemli adımlar olduğunu bildirerek, "Ekonomide yüksek çarpan etkisine sahip sektörlere odaklanmak, geleceği doğru okumak ve kaynakları doğru alana harcamak ileri teknoloji atılımı için en önemli adımlardır. Bu bağlamda Türkiye'de teknoloji üretebilme kapasitemizin artması, dijital dönüşüm kültürü ve ekosistemin güçlendirilmesi, bilgi toplumuna dönüşümün desteklenmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

tusiad-ve-tubisadin-yeni-raporu-ankarada-tanitildi.jpg

"Türkiye’nin 2. Yüzyılında Yüksek Teknoloji İçin Eylem Çağrısı” raporuna "yuksekteknolojiraporu.org" adresinden ulaşılabileceği kaydedilirken TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eş Başkanları Perihan İnci ile Çağatay Özdoğru da bir konuşma yaptı. Bu bağlamda çağın dinamiğini kaçırmamak için yüksek teknoloji çerçevesinde dijitalleşmenin odağa alınması gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın saklı cenneti Şeyh Hamamı

Ankara'nın saklı cenneti Şeyh Hamamı