ANASAYFA Ankara Yağışların ardından ASKİ resmen duyurdu! Ankara'da barajların doluluk oranında son durum

Yağışların ardından ASKİ resmen duyurdu! Ankara'da barajların doluluk oranında son durum

Haftalardır yağışa teslim olan Ankara'da barajların toplam doluluk oranı yüzde 46,58'e kadar çıktı. Açıklama Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapıldı. İşte Ankara'daki barajlara dair detaylar haberimizde..
Yağışların ardından ASKİ resmen duyurdu! Ankara'da barajların doluluk oranında son durum

Haftalardır Ankara'da yağış devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise haziran ayında yer yer yağışların etkili olmaya devam edeceğini ifade etti. Bunun ile birlikte etkili olan sağanak yağış sele ve dolu yağışına neden oldu. Sağanak yağış sonrası olupşan sel Ankara'nın kimi ileçelerinde hayatı durma noktasına getirdi. Bunun ile birlikte yağışların bu haftada süreceğine dair açıklamaların yapılmasının ardından barajların doluluk oranı da merak konusu oldu.

ANKARA'DAKİ BARAJLARDA SON DURUM

Başkentte yağışların etkili olmasının ardından Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi barajların doluluk oranı ile alakalı açıklamalarda bulundu. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden alınan bilgiler neticesinde kentte barajların toplam doluluk oranı yüzde 46,58 seviyesine ulaştı.

screenshot-1.png

Bunun ile birlikte İvedik Su Arıtma Tesisinden verilen su miktarı: 1.258.000 m3, Çamlıdere Barajından çekilen su miktarı: 913.000 m3, Kurtboğazı Barajından çekilen su miktarı: 257.000 m3, Kesikköprü Barajından çekilen su miktarı: 88.000 m3, Pursaklar Su Arıtma Tesisinden verilen su miktarı: 52.000 m3, Çubuk Su Arıtma Tesisinden verilen su miktarı: 28.700 m3 olarak ölçüldü. Bu noktada Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi barajlara gelen su miktarının 2.636.695 m3 olduğunu açıkladı. Aktif kullanılabilir su miktarının ise 549.551.000 m3 olduğu ifade edildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Gram altın yükselişini sürdürüyor!

Gram altın yükselişini sürdürüyor!