Ankara’da Cinsel İçerikli Kartvizitlere Suç Duyurusu

Ankara'da Cinsel İçerikli Kartvizitlere Suç Duyurusu

Kendilerine 'Yaşanabilir Şehir Platformu' adını veren bir grup, Ankara’nın cadde ve sokaklarına 'fuhuş davetiyeleri' atıldığı iddiasıyla, atanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

19 Ocak 2016 - 13:58

Kendilerine 'Yaşanabilir Şehir Platformu' adını veren bir grup, Ankara’nın cadde ve sokaklarına 'fuhuş davetiyeleri' atıldığı iddiasıyla, atanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önünde bir araya gelen grup üyeleri, ‘Ahlak kirliliğine son’, ‘Güzel ahlak, temiz şehirler’, ‘Nefes alabileceğimiz temiz şehirlere doğru’ dövizleri taşıdı. Toplanan grup adına konuşan Habibe Öcal, yaklaşık üç yıldır Ankara’nın merkez cadde ve sokakları olmak üzere, üzerinde 'müstehcen resimlerin, telefon numaralarının bulunduğu fuhuş davetiyeleri'nin cami, okul ayırt edilmeden çevreye atıldığını iddia etti. Bu dağıtımın para karşılığında reşit olmayan çocuklara yaptırıldığını öne süren Öcal, “Çocuklar fuhşa aracılık etmektedir. Bütün bir şehrin kadın, erkek, çocuk ayırmaksızın ağır, çirkin ve ahlaksız bir saldırıya maruz kalmakta olup, çocuklarımız fuhuş suçuna itilmektedir. Şehrimiz adeta fuhuş şehri görünümüne sokulmaya çalışmaktadır. Bizlerin ve duyarlı vatandaşlarımızın resmi makamlara bireysel başvuruları sonuçsuz kalmaktadır. Bir şehir sanki fuhuş mafyasına teslim edilmiş olmaktadır. İnsanlık onurunu ayaklar altına alan bu çirkin ve ahlaksız eylemlerin ve görüntülerin ortadan kaldırılması için tavır geliştirme ve yasal yollardan karşı koyma bizim insanlık görevimizdir.” ifadelerini kullandı.

Sorunun çözümü için bu platformu kurduklarını belirten Öcal, vatandaşların da gerekli mercilere şikâyette bulunmasını istedi. Yapılan açıklamanın ardından grup üyeleri, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x