Ankara’da Hava Durumu... Havalar Soğuyor mu?

Ankara'da Hava Durumu... Havalar Soğuyor mu?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de bu hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz ay mevsim normallerinin üstünde sıcaklıklar ile geçiren Ankara'da bu ay hava sıcaklıkları bir nebze daha artmıştı. Peki Perşembe ve Cuma günleri yağış olacak mı, sıcaklıklar artacak mı, Ankara'da hava durumu nasıl olacak gibi soruların cevaplarını haberimizin detayında bulabilirsiniz.

11 Mart 2016 - 10:51

HABER ANKARA / ÖZEL HABER - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de bu hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı.  Geçtiğimiz ay mevsim normallerinin üstünde sıcaklıklar ile geçiren Ankara'da bu ay hava sıcaklıkları bir nebze daha artmıştı. Peki Perşembe ve Cuma günleri yağış olacak mı, sıcaklıklar artacak mı, Ankara'da hava durumu nasıl olacak gibi soruların cevaplarını haberimizin detayında bulabilirsiniz.     2016 yılının Mart ayının ortalarına doğru gittiğimiz bu günlerde yurt genelinde sıcaklıklar yine artmaya başladı. Şubat ayının başlaında artan sonra düşen hava sıcaklığı Mart ayında yine kendini hissettirmeye başladı.  Hafta sonu özellikle Cumartesi günü yurt genelinde yaşanan yağışlar, yerini güneşli havaya bıraktı. Perşembe gününü yağışlarla geçirecek olan Ankaralılar, Cuma günü itibariyle güneşli havaya tekrar kavuşuyor.     Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 10 Mart 2016 Perşembe ve 11 Mart 2016 Cuma günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Buna göre hafta başında ısınmaya başlayan Ankara, Perşembe ve Cuma günü de ısınmaya devam edecek. Geride bıraktığımız haftayı yağışlarla geçiren Ankara'da bu hafta içi ilk tahminlere göre yağmur hafif yaşanacak.      Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,   - 10 Mart 2016  Perşembe günü 16 derece ve sağanak yağışlı, - 11 Mart 2016 Cuma günü 13 derece ve az bulutlu olması bekleniyor.   En düşük sıcaklıkların 10 Mart 2016  Perşembe 6 derece, 11 Mart 2016 Cuma 3 derece olacağı tahmin ediliyor.    Haber Ankara, Başkent Ankara'nın en güncel hava tahminlerini paylaşmaya devam edecek.       METEOROLOJİDEN ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI   Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz iç kesimlerini kuvvetli rüzgâr uyarısında bulundu. Meteoroloji, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ve çatı uçmalarına karşı dikkatli olunmasını istedi.

Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, güney yönlerden Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-50 yer yer 60 km/saat), İç Anadolu'nun doğusunda kısa süreli fırtına (40-60 yer yer 70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden başta soba zehirlenmeleri olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”          
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak