Ankara’da ’’İlginç Dolandırıcılık’’ Operasyonu
  • Reklam

Ankara'da ''İlginç Dolandırıcılık'' Operasyonu

Ankara Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar üzerinde Türk Lirası olmadığı bahanesiyle İsviçre Franfı ile ödemeyi yapacağını belirtip İsveç Kronu veren ve Türk Lirası para üstü alıp mağazaları dolandıran şüpheli yakalandı.

12 Temmuz 2014 - 00:55

HABER ANKARA / ÖZEL HABER - Ankara Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar üzerinde Türk Lirası olmadığı bahanesiyle İsviçre Franfı ile ödemeyi yapacağını belirtip İsveç Kronu veren ve Türk Lirası para üstü alıp mağazaları dolandıran şüpheli yakalandı.

Ankara genelinde değişik tarihlerde mağazalar veya kuyumculardan alışveriş yapıp, yanında Türk Lirası olmadığı bahanesiyle Kur Değeri 2,30 TL olan İsviçre Frangı ile ödemesini yapacağını söyleyerek, Kur Değeri 0,30 TL olan İsveç Kronu veren ve Türk Lirası üzerinden para üstü alarak dolandıran N.I. isimli şüpheli şahıs, olay yerlerinde ve kamera kayıtlarında yapılan incelemeler sonucu 24.06.2014 günü yakalanıp, yapılan araştırmada diğer illerde de benzer dolandırıcılık eylemlerine karıştığı tespit edildi.

Şüpheli N. I. hakkında düzenlenen 4 ayrı dolandırıcılık evrakı ile adli mercilere teslim edildi. Mahkeme ise şüpheliyi tutuklayarak cezaevine gönderdi.         HaberAnkara.com, bilgi paylaşım özgürlüğü nedeniyle kendisinden haber paylaşımı yapılmasına müsaade etmektedir. Bunun tek şerhi haberin sonuna açık ve sayfaya yönlendirilebilir link konulmasıdır. Link ve kaynak gösterilmeyen paylaşımlar hakkında HaberAnkara.com yasal haklarını saklı tutmaktadır.      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..