Ankara’da Minibüslerin Yeni Hattı Kura İle Belirlendi

Ankara'da Minibüslerin Yeni Hattı Kura İle Belirlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantısı’nda noter huzurunda yapılan kura çekimiyle; Ulus-İçaydınlık-Site Yıldız hattında çalışan 62 minibüsten 12 tanesi başka hatlara kaydırıldı.

17 Temmuz 2014 - 17:24

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı başkanlığında yapılan toplantıda, UKOME kararı gereğince, 62 minibüsten 12 tanesinin başka hatlara kaydırılması için kura çekimi yapıldı.
Ankara 1.Noteri İsmail Altuntaş huzurunda yapılan kura çekiminin ilkini Genel Sekreter Asım Balcı yaptı. Encümen üyeleri ve minibüs esnafı tarafından yapılan kura çekimleri ile ilk önce diğer hatlara kaydırılacak 12 adet minibüsün plaka numarası belirlendi, daha sonra ise bu 12 adet minibüsün yeni güzergah hatlarının tespiti için kura çekildi.
Toplantıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Sarıgül, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Neriman Erbahçeci, Encümen üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani ile minibüs esnafı hazır bulundu.
Kura çekilişinde bir konuşma yapan Balcı, UKOME kararı gereğince bu kura çekilişinin yapıldığını belirterek, hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
Yapılan kura çekilişinin ardından, Ulus- İçaydınlık, Site Yıldız hattında çalışan 62 adet minibüsten 12 tanesi Ulus-Abidinpaşa, Ulus- Akdere, Ulus-Mamak-Kayaş, Ulus-Sanatoryum, Ulus-Gölbaşı, Ulus- Aktepe, Ulus-Hasköy, Ulus-Balgat, Kızılay-Dikmen, Kızılay- Balgat (100.Yıl), Kızılay – Sokullu- Öveçler ve Keçiören-Ostim hatlarına kaydırılmış oldu.
Kura çekilişi sonucu plakası okunan esnaf büyük bir sevinç yaşarken, Asım Balcı “hem sizler için hem belediyemiz için hem de Ankara için hayırlı olsun. Sizlere bol bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...