Ankara’da ’’O’’ Semtlerde Yeni Dolmuş Hattı Açıldı

Ankara'da ''O'' Semtlerde Yeni Dolmuş Hattı Açıldı

Pursaklar ile Saray bölgesinde oturan ve İvedik-OSTİM sanayi bölgelerinde çalışanlar için minibüs seferleri başladı. Pursaklar’ın Danyıldız bölgesinden de Ulus’a yeni minibüs hattı açıldı.

14 Nisan 2016 - 11:23

Pursaklar ile Saray bölgesinde oturan ve İvedik-OSTİM sanayi bölgelerinde çalışanlar için minibüs seferleri başladı. Pursaklar’ın Danyıldız bölgesinden de Ulus’a yeni minibüs hattı açıldı.    Sarayköy ve Pursaklar’da oturan vatandaşlar, artık oluşturulan tek minibüs hattıyla, İvedik ve OSTİM'e gidebilecekler. Pursaklar’ın Danyıldız bölgesi sakinleri de güzergah değişikliğiyle, Ulus’a minibüslerle ulaşabilecekler. Her iki bölgenin halkı, afişlerle Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkür ettiler.
Ankara Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) Mart ayında yaptığı toplantısında; Ulus-OSTİM ve Ulus Hasköy hattında çalışan minibüslerden, 4’er araçtan toplam 8 aracın, Pursaklar-OSTİM arasında çalışmasının sağlanması kararlaştırılmıştı. Karara göre, yeni hatta minibüslerin gidiş-dönüş güzergahı şöyle olacak:
Sarayköy’den hareketle İrfan Baştuğ Caddesi (Özal Bulvarı) sağa dönüş, Belediye Caddesi, Yavuz Bulvarı, Gülyazı Yunus Emre, Osman Bey, Atatürk, Farabi, İrfan Baştuğ caddeleri (Özal Bulvarı) sağa dönüş, Ankara Çevre Yolu, Hurdacılar Sitesi Kavşağı’ndan Anadolu Bulvarı sağa dönüş, Melih Gökçek Bulvarı, 1467. Cadde,100. Yıl Bulvarı. Sola dönüş Bağdat Caddesi, Uzay Çağı Caddesi "U" dönüşü.
Yeni minibüs hattının seferlere başlamasıyla, minibüs güzergahında toplanan vatandaşlar, katkıları nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkür ettiler.
Ellerinde, “İvedik-OSTİM, hayaldi, gerçek oldu”, “İvedik-OSTİM, Pursaklar’a çok daha yakın”, “Dolmuşumuz geldi, çilemiz bitti” yazılı afişler taşıyan Sarayköylü kadınlar, “Eşlerimiz, sanayi bölgelerindeki işlerine tek vasıtayla daha çabuk ulaşabilecekler” diye konuştular ve Gökçek’e teşekkür ettiler.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Pursaklar Bölge Başkanı Hamdi Kesgin de yeni açılan dolmuş hattıyla ilgili şunları söyledi:
“Pursaklar’dan, Saray’dan, Altınova’dan, Sirkeli’den, İvedik-OSTİM sanayi bölgelerinde çalışan çok sayıda vatandaşımız var. Yeni hatla, onların sıkıntılarını gidermiş olacağız. Bu yeni hatla, vatandaşlarımız alışveriş merkezlerine de gidebilecek, Karşıyaka’da mezarlık ziyaretlerini yapabilecekler yani İstanbul Yolu’na kadar uzanan bir hattı kullanmış olacaklar. Bu hattın talimat vererek açılmasına vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’e çok teşekkür ediyorum. ”  
-PURSAKLARDAN DANYILDIZ’A MİNİBÜS ÇIKACAK

Minibüs hatlarındaki değişikliklerle, ulaşım imkanları genişleyen ve ulaşım sevinci yaşanan bir diğer yerleşim alanı ise Pursaklar’ın yüksek kesimlerinde yer alan Mimar Sinan Mahallesi oldu. Bu mahallenin, daha önce minibüs hattı bulunmayan Danyıldız bölgesinde, UKOME kararı doğrultusunda güzergah değişikliği yapılarak, vatandaşların minibüslerden yararlanması sağlandı.
UKOME kararına göre, Hasköy-Ulus hattında çalışan minibüslerden 4 aracın güzergahı; ‘İrfan Baştuğ Caddesi’ne kadar mevcut güzergah-Yunus Emre Caddesi-Şehit Salim Akyol Caddesi-Karaca Caddesi-Yıldız Caddesi-Ceyhan Caddesi-Yunus Emre Caddesi-Mimar Sinan Cami yanı son durak’ olarak belirlendi ve dönüşün de aynı güzergahtan sağlanması kararlaştırıldı.
Kararı duyan mahalle sakinleri, minibüs seferlerinin başlaması nedeniyle son durak önünde toplanarak ellerinde taşıdıkları, “Dolmuşumuz geldi, çilemiz bitti”, “Dolmuş geldi, metro geliyor” yazılı afişler ve dövizlerle, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e sorunlarına gösterdiği ilgi ve destekleri nedeniyle teşekkür ettiler.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
Başkent’te feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
"Sarıkız" tedirginliği