Ankaragücü Başkanı Yiğiner: "Manidar Buluyoruz"

Ankaragücü Başkanı Yiğiner: "Manidar Buluyoruz"

Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, Beşiktaş maçının Kayseri'ye alınmasını değerlendirdi. Yiğiner, değişikliği manidar bulduklarını ifade etti.

23 Kasım 2018 - 15:07 - Güncelleme: 23 Kasım 2018 - 19:14

MKE Ankaragücü - Beşiktaş karşılaşması, maça 1 gün kala zeminin bozuk olması nedeniyle Ankara Yenikent Osmanlı Stadı'ndan Kayseri Kadir Has Stadı'na alındı. Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, konuyu katıldığı bir TV programında değerlendirdi. 

Yiğiner, saha incelemesinin son 1-2 güne bırakılması ve raporun maçtan 1 gün önce gelmesini çok manidar bulduklarını ifade etti. Yiğiner, "Yarın maç oynanacak, bize rapor bugün geliyor bu statta oynanamaz diye. Bize bunu pazartesi, salı ya da çarşamba günü bildirselerdi, bilet satışı da yapmazdık" dedi. 

 

"SAHADA MAÇ YAPILABİLİR"

Sahaya baktıklarını ifade eden Yiğiner, "Saha bundan önce oynadığımız maçlardan daha iyi durumda. Bir düzeltme yapılmı, bir kaç güne ihtiyacı var ama sahada maç yapılabilir. Ankara'da olağanüstü hava şartları da gelişmedi. Fırtına, kar gibi olağanüstü bir hal olur da, maçtan 1 gün önce ipal edilebilir. Ama malesef bizim memleketimizde planlamalar bu şekilde gidiyor" diye konuştu. 

Paylaşılan fotoğrafların sahanın eski fotoğrafları olduğunun altını çizen Mehmet Yiğiner, şöyle devam etti:

"Bu sahada maç oyananır mı? Oynanır. Çünkü daha kötüyken oynadık biz. Madem bu sahada futbol oynanmayacaktı, biz niye taraftarlarımıza bilet sattık? Çarşamba günü satışa çıktı ve akşama biletler bitti. 18 bin bileti sattık. Taraftarlarımız Kayseri'ye nasıl gelecek? İnsanlar planlarını ona göre yapmışlardır. Artık elimizden geleni yapacağız. Taraftarlarımızı mağdur etmeyiz. Ama bu hoş olmadı. Federasyon daha önce bilgisini vermeliydi. Planlama zaten en baştan hatalıydı. 19 Mayhıs Stadı bana göre çok erken yıkıldı. "

Yiğiner, "Benim anladığım Beşiktaş maçını bu hafta oynatmak istemiyorlar" diyerek, "Maça çıkmayalım, gerekirse Kayseri'ye gitmeyelim diyen taraftarlarımız var ama gidip oynamamız lazım" dedi.

 

"VARSA DAHA KÖTÜ"

"Beşiktaş'ın konuyu gündeme getirip, başka stada alınması için ısrar etmesinde 1 TL kararının etkisi olabilir mi" diye sorulan Yiğiner, "Varsa daha kötü. Ortada, Osmanlı Stadı'nda top oynanmaz diye bir rapor var. Bu raporu Beşiktaş yönetimi aldırabiliyorsa, konu o zaman farklı bir yere gider. Federasyon Beşiktaş tarafından yönetiliyor denir. O da olmaz" cevabını verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x