Ankaragücü Başkanı Yiğiner’den Önemli Açıklamalar

Ankaragücü Başkanı Yiğiner'den Önemli Açıklamalar

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Haber Ankara'ya konuştu. 2015'in son röportajında Yiğiner, Ankara Ticaret Odası'nı eleştirirken, camiaya ise yeni yılda birlik ve beraberlik mesajı verdi.

02 Ocak 2016 - 15:24

HABER ANKARA / ÖZEL RÖPORTAJ - MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Haber Ankara'ya konuştu. 2015'in son röportajında Yiğiner, Ankara Ticaret Odası'nı eleştirirken, camiaya ise yeni yılda birlik ve beraberlik mesajı verdi.   Yiğiner "Ankara Ticaret Odası Başkanı'sın. O kadar güçlü bir kurumun başındasın. Bunu bırak, kendi ekonomik durumun zaten çok iyi; Allah daha çok versin. Söz verdiken sonra 'Her ay BUGSAŞ'a 100 Bin TL para ödüyorum, oraya ödemezsem size öderim.' demesi hoş bir şey değil. İstanbul takımlarına hayran olması da ayrı bir sıkıntı." ifadelerini kullandı.   İşte MKE Ankaragücü Başkanı Sayın Mehmet Yiğiner ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:   - Sn. Başkan, 2015'te bir yandan zorlu süreçlerden geçen ancak bir yandan da daha toparlanmış bir Ankaragücü'nün var olduğu görüntüsü vardı. 2016 yılı için bakış açınız nedir? Beklentileriniz nelerdir? ''Seneye nasıl başlarsan öyle gider.'' derler ya; biz de seneye umutla başlıyoruz. Umudumuz hep vardı zaten. Birlik ve beraberlik içerisinde şampiyonluğu yaşadığımız, başta esnafımız, taraftarlarımız, camiamız olmak üzere bütün Ankaralılar ile ülkemiz için hayırlı bir sene olmasını diliyorum. Güzel günler inşallah bizlerle beraber olacaktır.   - Ligin ilk yarısı sona erdi. Şu anda takımdaki genel durum nasıl? Devre arası transfer yapmayı düşünüyor musunuz? Yeni yıla, ligin ikinci yarısına hazırlanarak giriyoruz. Takımımız şu an zaten kampta. Ayın 17’sinde maçlarımız başlıyor. Futbolcularımızın morali gayet yerinde. Şu an transferlerle ilgili bir gelişme yok çünkü yeterince futbolcumuz var. Alacağımız futbolcuların, şu an beraber olduğumuz futbolcuların çok üstünde olması gerekiyor ki bu da çok zor gözüküyor. Üstelik hala peşinatını bile veremediğimiz futbolcularımız var. Şimdi transfer yapmış olsak onlara haksızlık yapmış oluruz. Kimseye haksızlık yapmamak için kendi iç bünyemizde çalışan futbolcu ve personellerimizi memnun etmemiz lazım. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum, bana göre ligin en iyi kadrosu zaten bizim kadromuz. Sezon başından beri ifade ettim, şampiyonluğun en güçlü adayı Ankaragücü’dür. Eğer işin hakkını verirsek umut ediyorum ki; ligin sonunda şampiyon Ankaragücü olur.      "SÖZÜ ALDIK, TESİSLER GELECEK SENE YENİLENECEK"   - 250 bin liralık son bir FİFA dosyası daha geçtiğimiz hafta kapandı. Şu anda borçlar ne durumda? 
Net rakamlar için muhasebe kayıtlarını açmamız lazım ancak şunu söyleyebilirim, işe başlarken dosya sayısı 30 civarındaydı. Ancak şu an kapanan dosya ile beraber 5 tane kaldığını düşünüyorum. Yapılandırdık, borçlarımızı ödüyoruz. O bizi yoruyor, ancak ödemelerimizi yapıyoruz. Her şey daha güzel olacak inşallah.   - Peki ligin ilk devresini sizin istediğiniz yerde kapattınız mı?
İstediğimiz, belirlediğimiz hedefte kapatamadık tabii ki. Hedef liderlikti. Olmadı… 14-15 topumuz direkten döndü, ona kimse bir şey diyemez. Şanssızlık da vardı. İnşallah bu daha sonra bizim lehimize döner. Son haftalarda da güzel futbol oynuyoruz, o da umut verici. Bu umut ile şampiyon olacağımızı düşünüyorum.   - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ilgili tesis iyileştirme konularında talepleriniz vardı. Bu konuyla ilgili bir gelişme oldu mu?
Burası Ankara, Türkiye'nin Başkenti. Her yıl binlerce gencimiz spor ile kulüplerimiz aracılığıyla buluşuyor. Talebimiz Türk sporunun daha da ileri düzeylere gelmesi ile ilgiliydi. Spor Toto Teşkilat Başkanı ile görüştüm. Önümüzdeki sene yapacaklarına söz verdi. Tandoğan tesisleri baştan aşağı yenilenecek.     "BEN OLSAYDIM VERDİĞİM SÖZÜ YERİNE GETİRİRDİM"   - ATO ile ilgili birkaç hafta süren sitemleriniz oldu. Daha sonra bir gelişme oldu mu?
Hayır olmadı. Biz verilen sözlerin yerine gelmesini istiyoruz. Eğer sözler verilmemiş olsaydı ona göre harcamalar yapacaktık. Sözünü yerine getirenler oldu; fakat ATO Başkanı gibi sözünü yerine getirmeyenlerde oldu. ‘’Ben Salih Bezci olarak şirketlerimden 750 bin lira yardım yapacağım’’ dedi. Bu söz verildikten sonra ‘’Ben her ay BUGSAŞ’a 100 bin lira ödüyorum ve bana makbuz kesiyorlar. Oraya ödemezsem size öderim’’ demesi biraz garip oluyor. Bizim böyle bir pazarlığımız yoktu. Biz hiçbir takımın gelirini almayız. Bir söz verildi ve bu sözün yerine getirilmesini istedik. Başka takıma ödenen paranın bize kaydırılması konusu bana göre hoş bir şey değil.

Güçlü bir kurulun başındasın. Bunu bırak, kendi ekonomik durumun zaten çok iyi. Allah daha çok versin. Ben olsam verdiğim sözü yerine getiririm; hatta daha fazlasını da yaparım, çünkü imkanı var. O kadar bolluk içerisinde Ankara'da yaşıyor. İstanbul takımlarına hayran olmak da ayrı bir konu. Ankara'da "Marka Festivali" düzenliyor, Marka festivaline Beşiktaş'ın Başkanını çağırıyor ve Beşiktaş markasını parlatmaya çalışıyor. Oysa ki Ankara'nın tek markası şu anda Ankaragücü. Ankara niye gelişmiyor? Ankara'da spor niye gelişmiyor? İşte sebepleri ortada. Bu tür düşünceler, Ankara'da hem sosyal yaşantıda, hem iş hayatında, hem spor camiasında gerilemeye sebep oluyor. Bir de Ankara'da olup da, kendi memleketlerine yaptırım yapanlar var. Biz birlikte, ailemiz içerisinde olalım. Tüm sivil toplum örgütleri, tüm Ankara'da ticaret yapanlar, belediyeler, birlik ve beraberlikten yanayız. Ucundan onların da tutması gerek diye düşünüyorum.   - Sn. Başkan, verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ediyoruz. Ankaragücü camiasına başarılar dileriz. Ben teşekkür ediyorum. Tekrar milletimizin ve camiamızın yeni yılını tebrik ediyorum.

        HaberAnkara.com, bilgi paylaşım özgürlüğü nedeniyle kendisinden özel haber paylaşımı yapılmasına müsaade etmektedir. Bunun tek şerhi haberin sonuna açık ve sayfaya yönlendirilebilir link konulmasıdır. Link ve kaynak gösterilmeyen paylaşımlar hakkında HaberAnkara.com yasal haklarını saklı tutmaktadır.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..